The site of the Division of documents in foreign languages is part of the library portal lib.kherson.ua
News
17.07.2018 08:31

TOEFL
 An edition of «TOEFL iBT Premier 2016-2017» was given to the Kherson WOA Center by...

12.06.2018 06:34

Club’s holidays
June 10 the library’s Window on America” weekly talk-club meeting was attended by 10 users....

09.06.2018 11:37

The Kherson WOA’s summer
June 7 the Kherson “Window on America” was attended by pupils of the school №54 and pupils...


Гость | Войти
Printable version
News > Коты йод изобретают

І коти йод винаходять

25.01.2018 13:18

Що таке хімія для вас? Для когось це – складний предмет у школі, для більшості – магічний світ фокусів та дивовижних історій. Всі, мабуть, чули легенду про те, що система хімічних елементів прийшла до Менделєєва уві сні. Існує також цікава версія винайдення йоду. Відповідно до неї, винуватцем відкриття був улюблений кіт французького хіміка Куртуа. Бажаючи розважитися, кіт стрибнув на стіл і зіштовхнув на підлогу посудини, які стояли поруч. В одній з них знаходився спиртовий розчин золи морських водоростей, а в іншій – сірчана кислота. Після змішання рідин з’явилася хмара синьо-фіолетового пару, власне це і був йод.
Однак, хоча у науковому житті стаються іноді курйози та незвичні події, справжнього успіху досягають вчені, які серйозно і захоплено займаються дослідженнями. Однозначно так можна сказати про родину французьких фізиків та хіміків Кюрі-Жоліо-Ланжевен. Марі Кюрі, полька за походженням, стала не тільки першою і єдиною жінкою, яка отримала дві Нобелівські премії (у галузі фізики та хімії), не тільки була першою жінкою-викладачем Сорбони, вона ще і започаткувала династію науковців, кожен з яких вніс суттєвий вклад у розвиток науки Франції. Наймолодший з її нащадків, Ів Ланжевен, є астрофізиком. Він досліджує мінералогію Марса і намагається визначити, чому розвиток цієї планети пішов іншим шляхом і так відрізняється від Землі.

Учні Академічного ліцею при ХДУ, звичайно, багато знають про хімію і про відомих французьких вчених, однак і вони дізнались цікаві факти з життя родини Кюрі під час заходу у відділі документів іноземними мовами нашої бібліотеки. А ми перевірили, чи вміють вони відрізняти речовини від фізичних тіл та як добре орієнтуються у хімічних формулах. Представниця відділу обслуговування познайомила ліцеїстів з одним із приладів Maker Space – електронним мікроскопом Levenhuk DTX 500 LCD. Він дозволяє вивчати мікропрепарати зі збільшенням від 20 до 500 крат та зберігати результати дослідження у вигляді відеозаписів і фотографій. Учні розглядали у збільшенні магніт, листок дерева, візерунок пальця. Для ліцеїстів це унікальна можливість проведення власних досліджень при написанні МАН та інших наукових робіт.Вход