Сайт Відділу документів іноземними мовами є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
20.11.2017 12:22

Волонтери
2 грудня 2017 року інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» запрошує усіх бажаючих...

20.11.2017 07:45

Мінздоров'я застерігає
Щорічно у третій четвер листопада в більшості країн світу відзначається міжнародний день відмови від...

16.11.2017 08:05

Закони Кларка, гоббіти та кролик, що біжить
Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» встиг затоваришувати з багатьма херсонськими...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Велика пригода Джона Голсуорсі

Велика пригода Джона Голсуорсі

08.08.2017 11:30

150 років тому, 14 серпня 1867 року, в Кінгстон-Хіллі (графство Суррей, Англія) народився Джон Голсуорсі – англійський прозаїк і драматург, автор знаменитого циклу «Сага про Форсайтів».

За високе мистецтво оповідання, вершиною якого є «Сага про Форсайтів», класик англійської літератури Джон Голсуорсі став лауреатом Нобелівської премії.

Цей популярний цикл романів, який відтворює кілька десятиліть сімейної історії клану Форсайтів на тлі історії Англії, від Вікторіанської епохи до 1920-х років, розповідає про родину та про життя у всій його повноті та складності. За зовнішнім успіхом впливових манірних Форсайтів, представників верхівки англійської буржуазії, що стримано обговорюють дивіденди і курси акцій, відкривається світ прихованих пристрастей, нездійснене щастя, сімейна ворожнеча, безнадійне кохання та трагічна самотність.

Коли в 1922 році трилогія «Сага про Форсайтів» вийшла одночасно в Лондоні та Нью-Йорку, читачі книгу просто-таки розхапали. За короткий проміжок часу кількість примірників «Саги», розпроданих по обидва боки Атлантики, досягла шестизначного числа.

Сам майбутній класик і лауреат багато читав, надаючи перевагу творам Кіплінга, Золя, Толстого, Флобера, був пристрасним шанувальником творчості Роберта Льюїса Стівенсона.

На його художній смак дуже вплинули Діккенс, Теккерей і Мопассан.

Крім Нобелівської премії, Джон Голсуорсі за життя був удостоєний усіх можливих літературних нагород XX століття, а також почесних ступенів десятка кращих університетів Англії та Шотландії. Сам письменник вважав, що вірний шлях до серця читача – «представляти життя таким, яким його бачиш, з усією щирістю і досконалістю, на які здатний».

Останнє з отриманих бібліотекою видань трилогії «Сага про Форсайтів» англійською мовою можна прочитати у відділі документів іноземними мовами. Текст книг не адаптований, але містить детальні коментарі до складних мовних конструкцій, а також непоганий словник наприкінці кожного тому.Вхід