Сайт Відділу документів іноземними мовами є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
26.04.2017 07:23

"Життя після поранення" на місцевому ТБ
  Коротке відео про презентацію виставки на каналі "Скіфія": https://www.youtube.com/watch?v=1FkDNpCPBYM      

24.04.2017 06:46

Міжнародний день Матері-Землі
22 квітня відзначається не просто велике, а дійсно глобальне свято – Міжнародний день Матері-Землі,...

22.04.2017 08:04

Життя після поранення
19 квітня у нашій бібліотеці відбулася презентація виставки Олексія Фурмана «Життя після поранення». Український...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Інавгурація 45-го президента США

Інавгурація 45-го президента США

23.01.2017 07:18

Інавгурація президента США – це урочиста церемонія присяги і вступу на посаду президента США. Слово «інавгурація» походить від латинського inauguro – «присвячую». За традицією проводиться публічно перед Капітолієм у Вашингтоні, супроводжується програмною промовою президента, з її нагоди влаштовуються урочистий парад і бал. До 1933 року включно інавгурація проходила 4 березня, а після внесення Двадцятої поправки до Конституції – 20 січня.

Перша інавгурація відбулася 30 квітня 1789 року у Федерал-холі у Нью-Йорку. У нинішній столиці США, Вашингтоні, інавгураційна церемонія вперше відбулася 4 березня 1801 року, коли на посаду вступав президент Томас Джефферсон. Опівдні голова Верховного суду приводить до присяги обраного президента. Відповідно до 1-ї глави 2-ї статті Конституції США, новообраний президент дає клятву:

«Я <ім'я> урочисто клянусь, що буду сумлінно виконувати обов'язки президента Сполучених Штатів і повною мірою моїх сил буду підтримувати, охороняти і захищати Конституцію Сполучених Штатів».

Президент виступає з інавгураційної промовою. Потім президентський кортеж урочисто рухається від Капітолію до Білого дому по Пенсільванія-авеню. Колишній президент відлітає зі східного майданчика за Капітолієм на президентському гвинтокрилі до військової бази Ендрюс. У 1809 році в програму інавгурації був вперше включений святковий парад, який з тих пір залишається її невід'ємною частиною. Президент, що вступив на посаду, дає бал. Перший інавгураційний бал Джордж Вашингтон влаштував в Залі зібрань міської асамблеї Нью-Йорка. Франклін Рузвельт в 1933 році свій перший інавгураційний бал провів за роботою, а три наступні скасував спочатку через Велику депресію, потім через Другу світову війну. У 1949 році Гаррі Трумен відродив традицію балів. 22 січня товариство англійського розмовного клуба, який працює на базі центру «Вікно в Америку», присвятило час свого засідання перегляду відео церемонії інавгурації 45-го президента США, його інавгураційній промові та її обговоренню.Політика політикою, а ми ніколи не втрачаємо можливості якісного аудіювання.Вхід