Сайт Відділу документів іноземними мовами є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
20.02.2019 13:49

Ukrainian elementary
У наш час Україна відкрита для іноземців, а особливо для студентів-іноземців. Ви здивуєтесь, але їх досить...

18.02.2019 10:44

Готуємось до виборів?
Дебати – це давня форма мистецтва, якому навчалися учасники англійського розмовного клубу 17 лютого....

13.02.2019 14:35

Німецький кіномарафон
Дорослі, кіномани, а також ті, хто вивчає німецьку! Тільки цього місяця у відділі документів іноземними...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Бібліолабораторія Кюрі

Бібліолабораторія Кюрі

08.11.2017 09:18

7 листопада – важлива дата для науки Франції, адже саме у цей день виповнилось 150 років з дня народження відомої вченої, фізика, хіміка Марі Кюрі. Полька за походженням, оскільки народилась Марія Склодовська у Варшаві, дослідниця завжди цінувала можливості навчання та саморозвитку, які більш прогресивний Париж надав молодій, але наполегливій і амбітній дівчині. Сорбонна була одним з небагатьох університетів того часу (1890-ті роки), де жінки могли отримувати освіту. Наступна зустріч із уже відомим на той час фізиком П’єром Кюрі подарувала їй доступ до лабораторії для проведення власних дослідів, друга зі спільною метою і любов’ю до науки, а також чоловіка. Подружжя відкрило та дослідило два хімічні елементи – полоній і радій, отримавши за це Нобелівську премію з фізики. За декілька років Марі Кюрі була присуджена ще одна Нобелівська премія, цього разу у галузі хімії.

Вчена була символом, гордістю і надією жінок світу на визнання важливості їх ролі у суспільстві. Підтверджує цей факт те, що саме американські заможні жінки у 1921 році допомогли Марі і коштами, і зразками для дослідів, і приладами для лабораторії.

Однак вчену дуже засмучувало те, що небезпечні для здоров’я радіоактивні речовини, які вона досліджувала, без застережень використовували недостатньо освічені виробники ліків та косметики, а заборонити це вона не могла, оскільки не мала патенту на свої винаходи. Марі Кюрі померла від лейкемії, робота із небезпечними речовинам далася взнаки. Але вона започаткувала цілу династію вчених. Її старша дочка, Ірен, продовжила наукові дослідження матері. Досягнення Ірен Жоліо-Кюрі та її чоловіка підтверджені Нобелівською премією у галузі хімії, присудженою у 1934 році.

Учням спеціалізованої школи № 12 прізвище Кюрі уже було знайоме, однак на заході-лабораторії у відділі документів іноземними мовами вони дізнались набагато більше про життєвий та науковий шлях вченої, за допомогою наших завдань та інтерактивної дошки перевірили свої знання з хімії, фізики та французької мови. Вони також навідались до Maker Space та познайомились із роботою цифрового мікроскопа. Сучасні технології значно полегшують проведення дослідів, зараз мікроскоп може навіть сфотографувати досліджуваний елемент. Тож приходьте, наша бібліотека може стати майданчиком і для вашого наукового та культурного розвитку.Вхід