Сайт Відділу документів іноземними мовами є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
20.06.2018 07:55

Інтелектуальні ігри студентів
Дуже приємно, що відділ документів іноземними мовами та центр «Вікно в Америку» стали одним...

13.06.2018 11:50

Китайсько-англійські неологізми? – Легко
Академічна доброчесність дозволяє системі освіти залишатися дієвою, такою, що справді дає знання та навички,...

12.06.2018 12:04

Битва розумів у «Вікні в Америку»
«Битва розумів» – це цікава інтелектуальна гра-вікторина, в якій можна змагатися у...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > За тиждень вже Великдень

За тиждень вже Великдень

10.04.2017 08:15

Напередодні Великодня засідання англійського розмовного клуба, який працює на базі центру «Вікно в Америку», було присвячене цьому святу, цікавим фактам про нього та традиціям американського святкування Великодня.
Америка – багатонаціональна країна іммігрантів, де є безліч релігійних конфесій, тому там не дотримуються чітких звичаїв великоднього святкування. Є лише декілька рис, характерних для всієї країни. По-перше, більшість американців збирається за великим столом на родинний обід, по-друге, родини готують (наші улюблені) крашанки, по-третє, що характерно для кожного свята, купують та дарують величезну кількість солодких ласощів, по-четверте, супроводжує все свято «пасхальний Санта Клаус» – Великодній заєць. На другий день Великодня родина президента у Білому Домі приймає дітей, які виграли в лотерею цей візит. Там на них чекають традиційні розваги. І ось, до речі. Назва Пасха походить від староєврейського «песах», що означає «перескочити», «перейти». Юдеї відзначали це свято, як день визволення Ізраїлю з єгипетського рабства. Християни надали йому також подібного значення, святкуючи Визволення людства з неволі гріха, смерті й диявола. В багатьох європейських народів зберігся звичай уночі з Великої Суботи на Великдень палити великі вогнища на знак того, що Христос переміг темряву поганства.
Звичай розфарбовувати яйця не є суто українським. Ця традиція відома усім європейським народам. Українці надали йому питомих рис, розфарбовуючи яйця звиклими в українській народній культурі орнаментами. Звичай розфарбовувати, а потім розбивати яйця символізує нове життя. Тобто, яким би гарним не було життя, воно мусить відійти і дати місце новому. Розбивання свяченого яйця також символізує Воскресіння, яке чекає на кожного християнина. Старе християнське передання пов'язує звичай розфарбовувати яйця зі святою Марією Магдалиною, яка проповідувала римському цісарю Тиберію про Христове Воскресіння. Як приклад, свята взяла яйце, яке, хоч і гарне, мусить позбутися своєї шкарлупки, щоб з нього вийшло курча – нове життя.
На закінчення товариство приділило трохи уваги нашому «питальному кубикові».Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід