Сайт Відділу документів іноземними мовами є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
22.03.2018 07:28

Про подорожі, космос та кохання
21 березня дев'ятикласники херсонської школи №12 знов були гостями інформаційно-ресурсного центру...

19.03.2018 07:09

За будь-яку працю треба платити?
18 березня в англійському розмовному клубі, який працює на базі центру «Вікно в Америку»,...

12.03.2018 09:44

Свято ірландської душі
Ірландці почали відзначати День Святого Патрика в якості своєрідного національного свята ще в X-XI століттях,...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Прапор нації

Прапор нації

12.06.2017 10:59

14 червня Сполучені Штати відзначають День прапора. Американці дуже люблять і шанують це свято. У цей день щороку вони прикрашають будинки прапорами, тим самим виявляючи свій патріотизм.

Першим прапором США вважається Континентальний прапор, піднятий 2 грудня 1775 року лейтенантом Джоном Полом Джонсом на кораблі «Альфред» в гавані Філадельфії. Прапор мінявся з часом в залежності від числа штатів, які становлять Союз. Зоряно-смугастий прапор як офіційний прапор всіх вільних штатів Америки було затверджено Континентальним Конгресом 1777 року, в розпал війни за незалежність.

Державний прапор США – один з найстаріших національних штандартів у світі. Полотнище прапора складається з 13 червоних і білих горизонтальних смуг. У лівому верхньому куті прапора розташований синій прямокутник з білими зірками, кількість яких дорівнює кількості штатів – 50. Остання зірка була внесена до прапора в 1960 році, у зв'язку з отриманням Гаваями статусу штату.

13 смуг означають 13 колишніх колоній, які відповідно до Декларації незалежності США, ухваленої 4 липня 1776 року 2-м Континентальним конгресом представників англійських колоній у Північній Америці, об'єдналися й утворили Сполучені Штати Америки (Вірджинія, Делавер, Джорджія, Массачусетс, Меріленд, Нью-Гемпшир, Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Пенсильванія, Род-Айленд, Коннектикут, Південна і Північна Кароліна). Дизайн прапора був запропонований депутатом із Нью-Джерсі Френсісом Хопкінсоном. 13 зірок у синьому кантоні прапора утворювали коло. Цей прапор увійшов в історію як «прапор Бетсі Росс». Вважається, що його виготовила швачка – удова Бетсі Росс. Її невеликий будинок у Філадельфії нині став національним музеєм. У вересні 1777 року новий прапор вперше був використаний у бою.

Джордж Вашинґтон пояснював дизайн прапора ось так: «Зірки ми взяли з небес, червоний колір – колір нашої батьківщини, білі смуги, які його розділяють, означають, що ми відокремилися від неї; ці білі смуги увійдуть до історії як символ свободи». Ідея щорічно відзначати День прапора, ймовірно, бере свій початок у 1885 році. Коли Б. Дж. Сігранд, шкільний учитель, організував його для учнів у Фредонії, в загальноосвітній школі у Вісконсині, аби відзначати 14 червня як «День народження прапора». 3 серпня 1949 року президент Трумен підписав Акт Конгресу, який утверджував 14 червня Національним днем ​​прапора.
11 червня засідання англійського розмовного клубу, який працює на базі центру «Вікно в Америку», було присвячене прапору Америки.Вхід