Пам'ятки культури

Копії Ейфелевої вежі у містах світу

  Готель «Париж» у Лас-Вегасі
  У центрі композиції готелю "Париж Лас Вегас" — копія паризької Ейфелевої вежі. Готель Париж замислювався як куточок Франції прямо посеред Лас- Вегасу. Звівся цей намір в основному до відтворення Ейфелевої вежі. Ейфелева вежа Лас Вегаса є копією Паризької в масштабі 1:2, тому там є і ліфт, і оглядовий майданчик, і ресторан.
Готель "Париж" відкрився 1 вересня 1999 року, під залпи салюту з "Ейфелевої" вежі. Французька актриса Катрін Деньов запалила вогні готелю на урочистій церемонії. Коли "Ейфелева вежа" будувалася, вона була задумана в повну величину свого оригіналу, але аеропорт виявився занадто близько і висота вежі була зменшена.

 Телевізійна вежа Токіо
  Телевізійна вежа Токіо — теле- і радіокомунікаційна вежа, розташована в токійському парку Сіба. Висота вежі — 332,6 метра. На момент спорудження це була найвища сталева споруда у світі і до цих пір вона є найвищою архітектурною будовою Японії. Має ґратчасту структуру і відповідно до норм авіаційної безпеки пофарбована в інтернаціональний оранжевий і білий кольори.
  Крім основного свого призначення — передачі теле- і радіосигналу, башта також служить туристичною визначною пам'яткою, вважається одним із символів Токіо. Щорічно більше 2,5 млн. туристів відвідують оглядові майданчики, зали та музеї вежі. Токійська телевежа часто є місцем дії у фільмах, аніме і манге, а також служить вказівкою того, що події розгортаються саме в Токіо.

  Блекпульська вежа
  Одна з головних визначних пам'яток англійського міста Блекпул. Була побудована в 1894 році. Висота вежі 158 метрів. Ідея будівництва належить меру Блекпула, який відвідав Всесвітню виставку в Парижі у 1889 році. Він створив комітет підприємців, щоб зібрати кошти на будівництво. Блекпульська вежа, на відміну від Ейфелевої, знаходиться на даху будівлі Блекпульського цирку, який був побудований спеціально для цього.
У 2010 році була проведена реконструкція вежі: доданий новий оглядовий майданчик, так зване Око Блекпульської вежі, і прибудовані різні атракціони.

 Вежа у місті Тегусігальпа
  18 липня 2010 в столиці Гондурасу місті Тегусігальпа зведена копія паризької Ейфелевої вежі. 8-метрову копію Ейфелевої вежі встановили в історичному центрі Тегусігальпи — на площі "Лос Долорес ". За задумом чиновників, монумент символізує дружбу між народами Франції і Гондурасу. Відзначається, що гондураська Ейфелева вежа стала першою копією найбільш пізнаваної паризької пам'ятки, зведеної в столиці латиноамериканської країни.

 Вежа Копенгагенського Зоопарку
Вежа Копенгагенського зоопарку – 43-метрова вежа, побудована з дерева у датській комуні Фредериксберг. Вона добре видна на вході у зоопарк і у парк Фредеріксбергу. Вежа побудована у 1905 році і є однією з найвищих дерев'яних оглядових веж у світі. У своїй основі вона копіює Ейфелеву вежу.

  Уральський Париж
 У селі Париж Нагайбакського району Челябінської області найбільший оператор регіону "Уралсвязьинформ" побудував вежу стільникового зв'язку у вигляді копії Ейфелевої вежі. Ідею можна вважати надзвичайно вдалою знахідкою як для регіонального оператора "Південноуральський стільниковий телефон", так і для місцевої адміністрації. Насправді зменшена копія (у масштабі 1:5 ) не так вже й мала — висота вежі 50 метрів, вона домінує в окрузі приблизно так само, як оригінал у столиці Франції. Уральське селище отримало гучну європейську назву після 1812 року, коли козаки у складі російської армії входили у столиці і міста переможених держав. Їх назви переможці присвоювали найбіднішим поселенням. Є серед них Париж, Берлін, Лейпциг, Варна.

 Ейфелева вежа у румунській Слобозії

 Ейфелева вежа в Слобозії, в південно-східній частині Румунії висотою 54 метри є точною копією Ейфелевої вежі в Парижі. Вежа є частиною туристичного комплексу побудованого румунським мільярдером. У комплекс також входить ранчо "Даллас". Вночі вежа освітлюється.

 Міні Ейфелева вежа у місті Варна

Міні модель Ейфелевої вежі знаходиться в болгарському місті Варна, на курорті Золоті піски. Висота болгарської Ейфелевої вежі 32 метра, на висоті 6 метрів розташоване кафе. Вежа стала головною визначною пам'яткою курорту і популярним місцем зустрічей. Увечері вежа освітлюється і набуває вражаючого вигляду.

  Петршинська вежа
Петршинська вежа була побудована на однойменному пагорбі Праги з ініціативи Клубу чеських туристів після відвідання Всесвітньої виставки у Парижі у 1889 році, і є подібною до Ейфелевої вежі. Вежа побудована з металу. Вага конструкції — близько 170 тонн.
Будівництво було розпочато 16 березня 1891, а вже 20 серпня відбулося її урочисте відкриття. Висота вежі — 60 метрів. Після установки на ній у 1953 році телевізійної антени вежа підросла ще на 20 метрів.

 Країною лідером за кількістю копій Ейфелевої вежі є Китай.
  Ейфелева вежа у Тіандученге (біля Ханчжоу)

 Знаходиться в курортному місті Тіандученге, у передмісті Ханчжоу. Це містечко елітних будинків в стилі французьких особняків. У центрі цього містечка стоїть копія Ейфелевої вежі. Щоправда через високі ціни на житло Тіандученг поки що мало населений, але багато туристів приїжджають подивитися на тематичний парк і район, збудований у французькому стилі.

 Ейфелева вежа у Шеньжені
  Однією з найвідоміших пам'яток китайського міста Шеньжень є тематичний парк "Вікно світу". «Вікно Світу» — це колекція близько 150 копій світових пам'яток і пам'ятників. Деякі з копій поменше, а деякі сягають двох третин розміру оригіналу. У центрі уваги звичайно Європа, відтворені Британський парламент, Ейфелева вежа і Колізей Рима.

 Свій варіант " символу Франції " є у місті Фошань
  і на даху будинку у провінційному Ваньсяні.

Інформація була використана з сайту http://yvision.kz/post/205747 тільки в учбових цілях.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

   12 3 4
567 8 91011
12 13 14 15161718
19 202122232425
262728293031