Головна Новини Хаос англійської вимови

Хаос англійської вимови

12.11.2012

«Dearest creature in creation
Studying English pronunciation,
   I will teach you in my verse
   Sounds like corpse, corps, horse and worse…»

      На прикладі вірша «Хаос» (The Chaos) Жерара Нолст Треніте (Gerard Nolst Trenité) 30 учасників клубу «Англійська для всіх» 11 листопада досліджували особливості англійської фонетики. У цьому вірші зібрано близько 800 слів, складних для вивчення, тому що англійські правила читання дуже умовні.
      Відвідувачі поділились з Кетрін, волонтером Корпусу Миру, скоромовками, які допомагають їм тренувати вимову. Всі разом вони прочитали деякі з них:
How much wood could a wood chuck chuck if a woodchuck could chuck wood.
She sells seashells by the seashore.

       Присутні переглянули уривок з кінофільму «Принцеса наречена» (“Princess Bride”) і порівняли, чим спілкування віч-на-віч відрізняється від мовлення, яке ми чуємо по телевізору. Найчастіше навіть добре знання мови не допомагає зрозуміти слова кіноакторів чи телеведучих. Це, до речі, стосується як наших українських студентів, так і громадян Сполучених Штатів. Стів спробував подивитись новий фільм про Джеймса Бонда українською мовою, і навіть динамічний сюжет не допоміг йому зрозуміти все до кінця. Волонтери поділились своїм досвідом вивчення російської та української мов. Так само складно, як нам вимовити сполучення “th”, так для них є важким завданням проказати слова на кшталт «Здравствуйте», в яких поєднуються 3 і більше приголосних.
Крім того, країна народження людини має великий вплив на її вимову. Якщо британський чи американський варіант англійської мови порівняно легко зрозуміти, то діалект вихідців Канади, Австралії чи Африки потребує набагато більших зусиль.
      Насамкінець учасники клубу поговорили про свої улюблені фільми, англомовні і не тільки. Якщо до цього серед присутніх на засіданні панувала одностайність, то тут погляди розділились, але це і не дивно, адже скільки людей, стільки й думок. Фото нижче.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

   12 3 4
5 6 789 10 11
12 13 141516 17 18
19 20 212223 24 25
26 27 28293031