Головна Країнознавство Мистецтво франкомовних країн

Мистецтво франкомовних країн

  Десять речей, які потрібно знати про Луї де Фюнеса

 «Велика прогулянка», «Пригоди рабина Якоба», «Фантомас», «Жандарм із Сан-Тропе»…Ціла низка культових фільмів за участю Луї де Фюнеса, які тисячу разів показували по телебаченню, щоб розважити нас у літні вечори. Півер, Крюшо, Фуршом – це імена тільки декількох його персонажів. Ось десять історій, які допоможуть вам краще зрозуміти відомого французького кіноактора.
  1. Луї де Фюнес не відмовлявся від роботи
  Він заробляв на життя, працюючи бухгалтером, продавцем хутра, оформлювачем вітрин, декоратором і музикантом у барі. Він був чудовим піаністом і незвичайним коміком, хоча відвідував престижні курси Симона тільки декілька місяців.
  2. Його роль у першому фільмі тривала 43 секунди
  Вперше Луї де Фюнес з’явився на екрані у 1946 році у фільмі «Барбізонська спокуса» режисера Жана Стеллі. Епізод тривав 43 секунди. Після невеличкої ролі портьє кабаре «Параді» актор зіграв ще багато епізодичних ролей.

  3. Луї де Фюнес відмовлявся від ролей чоловіків-зрадників
  Його герої могли бути якими завгодно – расистами, холериками, боягузами чи скупими, але ніколи зрадливими. Роль чоловіка, який зраджує дружину, не подобалась акторові. Він відмовлявся від таких ролей і ні разу не змінив цього свого принципу.
  4. У фільмі «Жандарм та інопланетяни» Луї де Фюнес хотів, щоб НЛО виглядав як у фільмі «Близькі контакти третього ступеня»
  У 1977 році виходить фільм Стівена Спілберга, який мав неабиякий успіх. Французьке кіно вирішило не відставати, так з’явився фільм «Жандарм та інопланетяни». Луї де Фюнесу дуже сподобались спецефекти «Близьких контактів третього ступеня». Він приймав участь у розробці сюжету свого фільму і мріяв про таку ж «літаючу тарілку», як у Спілберга. Намагаючись перевершити майстра, де Фюнес домігся того, що у французькому фільмі ми вперше бачимо «літаючу тарілку», яка злітає.

  5. Він відбирав славу у найвідоміших акторів
Хоча Луї де Фюнес часто грав ролі другого плану, він, зі своїм зростом 1 метр 64 сантиметри, часто відбирав славу у набагато більш відомих акторів. Так сталося з Жаном Маре у «Фантомасі». Кількість його сцен поступово зменшувалась, вони замінювались комічними сценами з Луї де Фюнесом. Так було і з Бурвілем, Фернанделем та Івом Монтаном.
6. Запаси на випадок кризи: травень 68
Травень 1968 року видався неспокійним для Луї де Фюнеса. Коли техніки влаштували страйк на зйомках фільму «Жандарм одружується», актор починає панікувати. Таємно він дає завдання режисеру фільму, Жану Жіро, закопати у саду його замка у Клермоні сундук із великою сумою грошей та зі злитками золота.
7. Він ніколи не платив за таксі
Пікассо так робив, чому ж йому це заборонено? Коли актор брав таксі, а таке траплялось часто, він платив чеком, підписаним його красивим почерком. Ці чеки таксисти зберігали як автографи.
8. Луї де Фюнес сам виконував трюки
У «Фантомасі» йому довелось переслідувати ворога, висячи на будівельному крані. У актора не було дублера, і він довгий час висів на руках у метрі від землі. Наступного дня він не міг підняти руки. Довгі роки після цього випадку його руки час від часу боліли.

9. «Час – це гроші»: сцена, що продовжувалась 7 хвилин, зробила його відомим
До того, як він став знаменитим, Луї де Фюнес грав багато епізодичних ролей, з’являючись лише у декількох сценах. Однак йому знадобилось тільки 7 хвилин у фільмі «Через Париж», щоб його персонаж метушливого француза середнього класу запам’ятався. Поруч з всесвітньо відомими Жаном Габеном і Бурвілем він метушиться, метушиться… і входить у історію кіно.
10. Він вимагав, щоб його очі на екрані були блакитними
Луї де Фюнес мав одну примху: посилювати блакитний колір своїх очей, що було справжнім кошмаром для операторів, а особливо для Саші Вьєрні на зйомках «Татуйованого», адже через це було дуже важко налаштувати освітлення.

Більше французькою мовою
 

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

   12 3 4
567 8 91011
12 13 14 15161718
19 202122232425
262728293031