Спорт у Франції

    Нікола Паскетті (Ніцца, Франція) вважає, що в останні десятиріччя спостерігається зміна у ставленні французів до спорту. Перестають користуватись популярністю командні види спорту, акцент переноситься на індивідуальні. Футбол, регбі, гандбол менше практикуються як молоддю, так і людьми старшого віку. Натомість популярними стають лижі, біг, теніс, плавання та бойові мистецтва.
Зважте, однак, що цими видами спорту також не займаються поодинці, адже вам потрібен суперник у тенісі чи у бойових мистецтвах; хтось повинен вас супроводжувати під час спуску на лижах, цього потребує звичайна техніка безпеки. Різниця полягає в тому, що результат залежить тільки від вас, а не від команди. Можна сказати, що таким чином особистість шукає способи розширити свої можливості. Соціологи пов’язують це з прагненням жителів Західної Європи, які проживають у великих містах, розвивати свою індивідуальність. Навіть у футболі – суто командній грі, увагу привертають окремі футболісти-зірки, які легко змінюють кольори своїх футболок, клуби та навіть країни.
З іншого боку, Олімпійські ігри у Лондоні у 2012 році відкрили для французів такі дисципліни як каное, настільний теніс, фехтування та плавання. У них французькі спортсмени показали себе непогано, навіть отримали золоті медалі. Слід зауважити, що поза змаганнями ці спортсмени працюють і мають інші джерела доходу, аніж спорт, який, на жаль, не може забезпечити їм гідне проживання.
Французькою мовою
Заняття спортом у цифрах
Кількість людей, що займаються спортом у Франції постійно зростає: більше 36 мільйонів французів від 15 до 75 років заявляють про те, що займаються якимсь видом спорту (населення Франції налічує близько 65 млн. чол.). 26 мільйонів жителів Франції займаються спортом регулярно, мінімум один раз на тиждень. 10 мільйонів є членами різних спортивних клубів чи асоціацій, з них 5 мільйонів приймають участь у змаганнях. Кожен другий француз відвідує спеціальні спортивні зали, басейни, тенісні корти, гольф площадки і т. ін.

Спорт у навчальних закладах
Спорт супроводжує молодь протягом всього їх навчання. У дитячому саду діти мають змогу фізично розвиватись: ходити, бігати, хапати, штовхати, кидати різні предмети. У початковій школі вони займаються атлетикою, плаванням, спортивним орієнтуванням, тенісом, танцями, колективними іграми тощо. Плавання є частиною програми, діти ходять в басейн мінімум 12 разів на рік. У коледжі щотижня передбачено 3-4 години фізкультури, а у ліцеї на фізичний розвиток виділено 2 години на тиждень.
Спортивна та фізична освіта має розвити у дитини бажання займатись спортом регулярно і самостійно.

Відомі французькі спортсмени – переможці Олімпійських ігор
- Жан-Клод Кіллі, гірські лижі
«Перемагає той, хто ризикує», ця фраза відомого французького лижника Жана-Клода Кіллі добре показує його бійцівський характер: він – єдиний французький спортсмен, який завоював 3 золоті медалі на Олімпійських іграх у Греноблі у 1968 році (за швидкісний спуск, гігантський слалом та слалом). За свою довгу спортивну кар’єру Жан-Клод Кіллі шість разів перемагав у чемпіонаті світу і двічі підряд у Кубку світу з гірських лиж (у 1967 та 1968 рр.).
- Венсан Же, біатлон
Величезним здивування для спеціалістів та аматорів цього спорту стала перемога французького біатлоніста Венсана Же у змаганнях з біатлону на Олімпійських іграх у Ванкувері у 2010 році. Він обігнав лідера команди Венсана Дефрасна і Мартена Фуркада.

- Андре Жолі та П’єр Брюне, парне фігурне катання
Це найвідоміша пара 20-30-их років минулого століття. Вони отримали багато перемог на чемпіонатах світу і двічі підряд завойовували золото на Олімпійських іграх у Санкт-Моріці, Швеція (1928) та у Лейк-Плесід, США (1932). Їх пара є основоположниками багатьох елементів сучасного парного катання (дзеркальна доріжка, нові зв’язки, підтримки і обертання).
 

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

   12 3 4
567 8 91011
12 13 14 15161718
19 202122232425
262728293031