Головна Новини Мартін Лютер Кінг

Мартін Лютер Кінг

17.01.2012

Перше в цьому році засідання розмовного клубу «Англійська для кожного» було присвячене Мартіну Лютеру Кінгу, одному з найвидатніших борців за права людини, бо 15 січня йому виповнилося б 83 роки.
Офіційне свято - День Мартіна Лютера Кінга - відзначається у США кожного третього понеділка січня.
Він народився у 1929 році та був застрелений найманим убивцею 4 квітня 1968 року. Йому було лише 39.
23 співрозмовника слухали уривки з його відомої промови «Я маю мрію», деякі терміни з якої були потім обговорені.
Дискримінація – будь-яка відмінність, виключення, обмеження або перевага, що заперечує або зменшує рівне здійснення прав.
Расизм — світогляд, а також політичні теорії і практики, що ґрунтуються на уявленні, що будь-яка інша раса є гіршою за свою власну.
Упередження - думка, що не має фактичного підтвердження і не відповідає дійсності, але при цьому вона часто сприймається людиною за істину.
Сегрегація  — фактичне чи юридичне відокремлення в межах одного суспільства тих суспільних груп, які вирізняються за расовими та релігійними ознаками, та законодавче обмеження їхніх прав.
Рух за громадянські права афроамериканців розпочався задовго до народження Кінга. Блискучі промови та стратегія відмови від застосування насильницьких методів для досягнення соціальних та політичних змін зробили його боротьбу всесвітньо відомою. Багато форм расової дискримінації та сегрегації були визнані Конгресом США незаконними завдяки його таланту і самовідданості. У 1964 році він отримав Нобелівську премію миру.
Зрозуміти важливість діяльності Кінга можливо лише знаючи, яким було життя афроамериканців, особливо у південних штатах, які створили Конфедерацію під час  Громадянської війни 1861-1865 років. Південь був переможений і уряд Сполучених Штатів скасував рабство. Південні штати, натомість, прийняли власні закони, які майже унеможливлювали повноцінне громадянство чорного населення. Чорношкірим важко було знайти роботу, їм заборонялось сидіти поруч з білими у ресторанах, кінотеатрах, на концертах. Білі політики, що контролювали уряди південних штатів, також докладали зусиль, аби ускладнити участь чорного населення у виборах.
Діяльність Мартіна Лютера Кінга почалась у Монтгомері (Алабама) у 1955 році. Жінка на ім'я Роза Паркс відмовилась уступити місце в автобусі, як вимагав закон для чорношкірих, і була заарештована. Негритянська громада вирішила бойкотувати міський транспорт. Це тривало доки закон був змінений. Протистояння, очолюване Кінгом, продовжувалось більше року і завершилось тим, що Верховний суд США визнав закон про сегрегацію в Алабамі неконституційним.
Незабаром Кінг стає національним борцем за громадянські права та очолює антидискримінаційну діяльність у багатьох місцях.
28 серпня 1963 року він проголошує свою знамениту «Я маю мрію» для 300 тисяч американців, які приймали участь у марші на Вашингтон. Ця промова багатьма вважається однією з 10 найвидатніших в історії США:
“I have a dream that one day this nation will rise up and live out the true meaning of its creed: 'We hold these truths to be self-evident, that all men are created equal.' ...
“I have a dream that my four little children will one day live in a nation where they will not be judged by the color of their skin but by the content of their character.”
Повний текст є на сайті http://www.americanrhetoric.com/speeches/mlkihaveadream.htm.
Він був не тільки блискучим оратором. Він навчав інших лідерів застосовувати ненасильницькі методи у боротьбі проти расизму та інших проявів несправедливості. Натомість він сам та його послідовники часто піддавалися арештам та жорстокому ставленню з боку поліції або розлюченого натовпу.
Ось один з його відомих висловів: «Ненасильництво є зброєю, яка не може поранити, а робить шляхетною людину, що володіє нею. Це меч, який лікує».
Уряд США заснував День Мартіна Лютера Кінга у 1983 році. Громадські лідери, його сім'я та всі американці вшановують Мартіна Лютера Кінга та запитують себе у цей день: «Що саме ти робиш для інших?».
Вдова Кінга, Коретта Скотт Кінг, так пояснила філософію цього свята:
"The national holiday honoring Dr. King is an occasion for joy and celebration for his life and his work toward nonviolent social change in America and the world. Traditionally, we celebrate holidays with parties, family picnics, fireworks, a trip back home or to the seashore. However, we must also be mindful that this is a special holiday - one which symbolizes our nation's commitment to peace through justice; to universal brother- and sisterhood; and to the noblest ideal of all: a democratic society based on the principles of freedom, justice and equality for all people. Whether you celebrate Dr. King's birthday on January 15th or during Black History Month, the holiday is an occasion for thanksgiving, unselfishness, and rededicating ourselves to the causes for which he stood and for which he died." Більше фото.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031