День Президентів
У 1789 році Америка обрала свого першого президента, Джорджа Вашингтона. Отже,протягом 223 років на чолі держави були 44 президенти, включаючи нині діючого – Барака Обаму. У суботу, 19 лютого, традиційне товариство розмовного клубу «Англійська для кожного» вивчало деякі факти біографій, виправляло помилки з президентських промов та провадило мозковий штурм, відповідаючи на питання.
Свято пов'язано з днем народження Джорджа Вашингтона, 22 лютого, але офіційно День Президентів відмічається кожного третього понеділка лютого.
Америка вшанувала пам'ять багатьох президентів, викарбувавши їх зображення на монетах та паперових грошах. Обличчя Джорджа Вашингтона є на монеті у 25 центів та на однодоларовій купюрі. Томас Джефферсон зображений на купюрі у 2 долари, Абрахам Лінкольн вшанований одноцентовим та п’ятидоларовим портретами, Франклін Рузвельт викарбуваний на даймі (10 центів). Портрети Джона Ф. Кеннеді, Ендрю Джексона, Улісса Гранта є на монеті у 50 центів, купюрах у 20 та 50 доларів відповідно. Існує також серія однодоларових монет з обличчями всіх президентів.
Єдина перша леді, Марта Вашингтон, з’явилася на купюрі в 1 долар у 1886 році.
Більшість американців вважають Джорджа Вашингтона за одного з найвидатніших президентів у історії США, тому що під його проводом американська революція здобула незалежність від Великої Британії.
Вашингтон - перший президент - мав започаткувати чимало традицій, аби їх продовжували його послідовники. Він прагнув знайти рівновагу між президентською владою та необхідністю служити демократії, не спокуситися майже безмежною владою, вдавшись до диктаторства.
Кожний з президентів був неповторною особистістю.
Новий волонтер Корпусу Миру, Конні, принесла добірку карток з фотографіями президентів та цікавою інформацією про них. Отже, учасники клубу по черзі читали та вибирали найцікавіші факти. Президент Джон Ф. Кеннеді, до речі, заснував Корпус Миру США у 1961 році.
Далі четверо з товариства мали можливість відчути себе президентами США. Олена, Катерина, Галина та Сергій голосно прочитали присягу, як це роблять всі президенти, приймаючи цей пост.
Далі товариство обговорювало такі теми:
- найдемократичніший президент;
- найдемократичніший виборець;
- як батькам, дідусям та бабусям, майбутнім батькам найкраще підготувати наступне покоління виборців;
- багато країн у світі тепер мають президентів; чи є і зараз ця посада корисною, чи є кращий шлях?
- чи є для вас можливим коли-небудь обрати монархію замість республіки? Як монархічна влада відрізняється від президентської?
Далі були вивчені декілька ідіом, знаменитих завдяки деяким президентам.
Цього року американці знову будуть обирати президента. Вибори призначені на 6 листопада. Президент Барак Обама знову представлятиме Демократичну партію. Республіканці ще обирають свого кандидата.
Є чимало сайтів, де можна знайти багато цікавого про американських президентів:
~ http://for.lib.kherson.ua/en-presidentsday.htm
~ The American Presidency: A Glorious Burden, http://americanhistory.si.edu/presidency/home.html
~ http://www.whitehouse.gov/about/presidents
~ Presidentialelection 2012, http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_presidential_election,_2012
~ Famousquotesby U.S. presidents, http://www.brainyquote.com/quotes/category/american_president.html
Коментарі