Жарти жартами, але...
1 квітня світ відзначає День дурня або День сміху. Це міжнародне свято. У цей день заведено розігрувати рідних, друзів та знайомих. Походження свята - таємниця, але є декілька версій.
Перша звучить так: спочатку 1 квітня святкувалось у багатьох країнах як день весняного рівнодення. Святкування супроводжувалося жартами та веселими витівками. Причиною була сама природа, тому що весняні примхи погоди люди намагались задобрити жартами та розіграшами.
За іншою версією, звичай жартувати 1 квітня пов'язаний з перенесенням нового року. До другої половини XVI століття європейський новий рік починався в кінці березня. До цієї події готувалися, ходили один до одного в гості, дарували подарунки. Сама зустріч Нового року відбувалася 1 квітня. Пізніше, за указом французького короля, початок року офіційно стали відзначати 1 січня, але багато підданих продовжували святкувати Новий рік 1 квітня. Щоб зжити старі традиції, їх стали називати "першоквітневими дурнями", стало модним їх розігрувати і висміювати. Так і народився «День сміху». У 18 столітті це веселе свято стало широко відомим та популярним. Англійці, шотландці та французи розповсюдили його у своїх американських колоніях.
Засідання англійського розмовного клуба, який працює на базі центру «Вікно в Америку», відбулося 3 квітня, але пропустити День сміху ми не могли. Жарти, анекдоти, курйозні історії, невеликий відео-епізод про «особливості» англійських правил читання були спочатку. Першоквітневою несподіванкою було наступне завдання. З «чарівного» рюкзачку треба було дістати аркушик з анекдотом, прочитати, перекласти, зрозуміти не тільки текст, але й іноземний гумор.