Демократія або конкордат між державою та церквою
Що таке, на вашу думку, свобода слова? Як ви вважаєте, чи варто обмежувати громадян законами, чи кожен здатен обмежити себе без допомоги контролю держави?
Ці та інші важливі питання виникли в учасників клубу «Англійська для всіх» при обговоренні дій дівчат з групи Pussy Riot. Нагадаємо, Pussy Riot — це російський феміністичний панк-рок-гурт, що організує свої виступи у форматі несанкціонованих акцій в непризначених для цього місцях. У лютому 2012 року «майданчиком» для виступу вони обрали храм Христа Спасителя. За це у березні того ж року троє підозрюваних були заарештовані і згодом засуджені до двох років ув’язнення. Думки присутніх розділилися. Більшість була згодна з тим, що такі виступи ображають почуття віруючих. Інші впевнені, що церква — це громадське місце, у якому кожен може висловлювати свою думку.
Кетрін звернула увагу присутніх на те, що у Конституції України є певні зауваження щодо свободи слова. Вона може бути обмежена «в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя». На відміну від України, Конституція Сполучених Штатів нічим не обмежує свободу слова.
Учасники клубу обговорили ступінь особистої відповідальності за свої слова і за те, як вони впливають на оточуючих. Ставши на місце суддів, кожен запропонував свій вирок для дівчат з Pussy Riot. Наша молодь більш гуманна і готова була обмежитись громадськими роботами на 3-8 місяців. Насамкінець присутні замислились, чи існує на сьогоднішній день цензура у нашій країні. Розвиток комп’ютерних технологій та Інтернету забезпечив усім рівний доступ до будь-якої інформації і рівну можливість висловитись, обмеження практично неможливі.
Коментарі