Мейфлауер, індичка і гарбузовий пиріг
Четвертого четверга кожного листопада американці святкують День Подяки. Це свято вони люблять не менше за Різдво. Херсонський центр «Вікно в Америку» провів низку заходів, присвячених цій важливій даті. 26 листопада на засіданні англійського розмовного клуба, який працює на базі центру «Вікно в Америку», ми говорили про День Подяки, переглядали відео про виникнення цього свята та перелічували речі, за які ми маємо бути вдячні. 30 листопада центр «Вікно в Америку» запросив Елізабет Сапіно, експерта з питань довкілля, розповісти про традиції святкування Дня Подяки учням Херсонського академічного ліцею при ХДУ. На зустрічі старшокласники також долучились до американської традиції виголошувати слова подяки за те хороше, що відбулось за минулий рік.
Своїм корінням свято сягає далекого 1620 року, коли після двомісячного плавання до берегів Америки причалив англійський корабель Mayflower. На ньому припливли близько ста пілігримів, які через релігійні переслідування залишили рідну країну та відправилися в таку небезпечну подорож у пошуках вільної землі. На жаль, перша зима видалася дуже суворою та важкою. Лише завдяки індіанцям, які навчили колоністів вирощувати боби, кукурудзу, гарбузи, полювати на дичину, поселенці зібрали щедрий врожай, який дозволив їм пережити наступну зиму. Вирішено було влаштувати свято у знак подяки Богу за щедрість. По-справжньому національним святом День Подяки став у 1863 році, коли президент Авраам Лінкольн під час громадянської війни закликав сторони сісти разом за стіл, як під час Дня подяки. Саме він встановив дату, за якою й нині відзначають свято - четвертий четвер листопада. Цього дня всі члени сім'ї повинні сходити в церкву, а після служби зібратися за одним столом, на якому неодмінно будуть індичка, гарбузовий пиріг, картопляне пюре і соус з журавлини.
Після самого свята американці мають ще два вихідних, на які зазвичай гарно їдять, але й не забувають про тих, хто не має родини та не може дозволити собі святковий стіл. У газетах розміщують оголошення про пожертвування для благодійних святкових обідів для бездомних, на станціях метро навіть стоять спеціальні столи, куди можна складати подарунки для знедолених. Окрім сімейних обідів, вже традиційними стали паради. Близько п’ятдесяти років тому тодішній президент США Гарі Трумен започаткував традицію «Помилування індички». Під час свята з’їдають дуже багато індичок, але за цією традицією, хоча б одна пташка повинна уникнути такої долі. Однією з порівняно нових традицій Дня подяки є перегляд матчу команд Національної футбольної ліги.
Коментарі