Культура академічної доброчесності та її захист на законодавчому рівні
В онлайн-форматі пройшло чергове заняття в рамках Школи інформаційного комфорту. Для студентів освітніх програм «Право» та «Правоохоронна діяльність» Херсонського державного університету юрист-практик Костянтин Капошилін висвітлив проблему культури академічної доброчесності та її захисту на законодавчому рівні.
ХХІ ст. є століттям інтелектуальної діяльності та її результату – інтелектуальної власності. Авторські твори, винаходи, промислові зразки, нові кінофільми формують культурне середовище, полегшують виробничий процес та забезпечують науково-технічний прогрес. Проте виконання цих завдань неможливе без збереження інтелектуальних ресурсів, їх використання в інтересах як авторів (правовласників), так і всього людства. Тому питання авторського права та такого його важливого аспекту, як академічна доброчесність, є вкрай важливими у нашій країні. Пан Костянтин описав дієвий механізм захисту авторського права, враховуючи власний досвід юриста та автора книжки, а також дав вичерпні фахові відповіді на всі запитання присутніх.
Результатом дискусії стали два важливі висновки:
1. За інформацію, яку ми споживаємо, треба платити, а не привласнювати незаконно собі результати чиєїсь праці (хай то науковий, музичний, літературний твір, фільм тощо).
2. Важлива роль належить просвітницькій функції правознавства. Чим вищою буде моральна культура громадян нашої країни щодо правильного використання інтелектуальних надбань інших людей, тим менше питань захисту авторського права буде виникати.
Проєкти Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара та херсонського центру «Вікно в Америку» виконують частину цієї важливої місії – виховання культури академічної доброчесності. Запрошуємо всіх охочих приєднатися до просвітницьких заходів у Школі інформаційного комфорту та почувати себе більш впевнено у світі інформації: знати, як захищати свої права та як не порушувати права інших.