Робота мрії: в Україні чи за кордоном?
15 вересня учасники англійського розмовного клубу у херсонському центрі «Вікно в Америку» говорили про переваги та недоліки роботи за кордоном. Усі знають, що це і хороший дохід, і можливість накопичити заощадження, і унікальний шанс відвідати нові міста і країни. Однак не слід забувати про існування торгівців людьми, яких ви ніколи не впізнаєте за зовнішнім виглядом. Дехто вважає, що для нетривалої роботи за кордоном не потрібно дозволу або його можна отримати вже в чужій країні, після приїзду. Це неправда. Якщо виїхати за кордон в якості туриста і там працевлаштуватися, то можна стати «нелегалом», який не має ніяких соціальних гарантій і прав. Своє ставлення до роботи у інших країнах учасники обговорили у форматі гри «Чотири кути».
Христина Корецька, наша гостя зі Львова, свого часу працювала на Алясці за однією з програм обміну. Вона поділилась своїми враженнями про Сполучені Штати та про умови роботи на Алясці. Христина має найкращі згадки про доброзичливість мешканців і неймовірні краєвиди.
У США існує постійний попит як на висококваліфікованих, так і на некваліфікованих працівників: різноробочих, механіків, будівельників, робочих, сільськогосподарських працівників та домогосподарок. Ці вакансії – не дуже престижні серед американців, тому на них запрошують іноземців. Без володіння англійською можна розраховувати на роботу лише некваліфікованого робітника. Знання мови відкриває дорогу до вакансій у домашньому господарстві, репетиторстві, навіть для роботи в офісі.