Політика більш складна, ніж фізика
Альберт Ейнштейн колись сказав: «Політика складніша за фізику». Він, можливо, висловився б інакше, якби знав, що співрозмовники традиційного клубу «Англійська для кожного» застосують увесь свій здоровий глузд, аби розкрити таємниці політичної науки.
Жоден з 39 учасників засідання у неділю, 13 листопада, не залишився байдужим, коли обговорювалися та порівнювалися деякі властивості американської та української виборчих систем. Тим більше, що була нагода дізнатися про найвідоміші та найбільш вдалі гасла кандидатів у президенти США.
У 1864 році, коли Громадянська Війна ще тривала, гасло Авраама Лінкольна: «Посеред річки коней не міняють» принесло йому перемогу.
Не менш успішною була ідея Калвіна Куліджа використати гру слів з власним прізвищем у 1924 році: “Keep cool with Coolidge.”.
У 1928 році Герберт Гувер був обраний президентом, пообіцявши: «Курча у кожний казанок та авто у кожний гараж».
Але Велика Депресія 30-х років поховала президентські обіцянки, Франклін Делано Рузвельт прийняв у нього справи, відповівши: «Гувер, ми мали довіру, але лишилися ні з чим».
Деякі кандидати дуже влучно користувалися стилістичними прийомами, але алітерація не дуже допомогла Венделлу Уілкі у 1940 році.
Найпростіше, що міг сказати Річард Ніксон, - «Ще чотири роки», - полонило серця американського народу.
Рональд Рейган запитав свій електорат: «Чи зараз ти кращий, ніж був чотири роки тому?».
Популярна пісня нагодилася Біллу Клінтону, а Барак Обама беззаперечно проголосив Америці: «Так, ми можемо».
Озброєні цими знаннями, співрозмовники мали і себе відчути кандидатами у президенти та створити власні гасла. Креатив та позитив змагалися.
Зараз США живуть у передчутті нової президентської кампанії, яка відбудеться у листопаді 2012 року. Більше фото.
Коментарі