Бабак інформує
Вид крижаного Дніпра і температура 16 градусів нижче нуля не завадили 18 учасникам традиційно зібратися у розмовному клубі «Англійська для кожного» 22 січня.
Сміливе товариство цікавилося, чи довго ще триватиме ця холоднеча. Те саме запитують в Америці 2 лютого, відмічаючи День Бабака.
У США це свято не є офіційним. Всі мають йти у справах, але мільйони людей знаходять декілька хвилин, аби послухати ранкові новини.
Бабакові передбачення отримують у декількох місцях США. Найбільшу популярність має бабак Філ, який живе у Панксатоні (Пенсильванія), що у 135 км на північний схід від Пітсбургу.
Вважається, що Філ знає, довгою чи короткою буде зима. У присутності натовпу з 30- 40 тисяч людей Філ виходить з зимової сплячки о 7.20 аби оголосити своє рішення. Справа ось у чому, якщо день сонячний і тварина побачить власну тінь, вона злякається. Це означає ще 6 тижнів зимової погоди. У похмурий день Філ не бачить своєї тіні і віщує ранню весну.
Це завжди є головною новиною дня. У 1986 році Філ зустрічався з президентом Рональдом Рейганом, у 1993 році Філ знімався у фільмі «День Бабака» разом з кінозіркою Біллом Мю́рреєм, у 1995 році Філа запрошувала у своє шоу Опра Уінфрі.
Так хто ж такий цей Філ і як він отримав таку роботу? У США все почалося у 1886 році, а фольклорні перекази про тварин-провісників сягають у глибочінь віків.
За часів раннього християнства в Європі існувала традиція зимових пророцтв. З Англії та Шотландії, де вона була найбільш поширеною, завойовники-римляни могли перенести її до древньогерманських племен,тевтонів, що жили на західному узбережжі Ютландії і в пониззі Ельби. А ті, у свою чергу, могли збагатити її, приєднавши тваринні передбачення. Європейськими пророками були дикобрази.
У XVIII-XIX століттях німецькі переселенці привезли цю традицію до Америки, переважно Пенсильванії. Дикобрази там не живуть, тож почали запитувати бабаків.
Філ з Панксатоні важить 9 кг та має 55.9 см довжини, а це більше, ніж звичайно. До того ж організатори Дня Бабака у Панксатоні стверджують, що Філ є тим самим пророком, хто був першим в Америці у 1886 році. Філ, начебто, вживає магічний еліксир, який подовжує життя.
Його шанувальники кажуть, що Філові передбачення справджуються на 75-90%, але Національний Гідрометцентр США дає йому лише 39%.
У США існує досить багато цікавих та навіть дивних свят і традицій, пов'язаних з тваринами. Як вам, наприклад, жаб’ячі змагання з стрибків у Каліфорнії або перегони ящірок у Нью-Мексико, не кажучи вже про знаменитого Йєті з Хепі-Кемпу (Каліфорнія).
Америка, країна іммігрантів, поєднує на своїй землі величезну кількість культур, традицій, ідей. Товариство цього засідання міркувало, які традиції свого народу можна було б принести до іншої країни. Думки були такі:
- святкування Дня Перемоги
- рецепти українського борщу
- найулюбленіші рецепти вареників
- український гумор
- Великодні писанки
- українську гостинність
Більше фото.
Коментарі