Лайфхак - це така маленька хитрість
Життя не втомлюється «підкидати» нам нові слова. У 2004 році завдяки британському журналісту Денні О'Браєну з’явилося слово «лайфхакінг». Воно прийшло із IT-лексикону та з поєднання слів life («життя») та hack («рубати, розрубувати»). Українські еквіваленти цього терміну —«рецепт», «знахідка».
Лайфхак є сленговим терміном, що означає маленьку хитрість або корисну пораду, яка допомагає вирішувати побутові і не тільки проблеми, заощаджуючи тим самим час. Це набір методів і прийомів «зламу» труднощів, які ставить перед нами життя, для спрощення процесу досягнення поставлених цілей за допомогою різних порад і хитрих трюків. Зазвичай винахідник такої поради не створює нові методики, а просто використовує вже існуючі. Лайфхаки по суті є корисними, короткими порадами, що дозволяють з меншими витратами або швидше вирішувати різні життєві і побутові завдання, що робить життя приємнішим та цікавішим.
20 березня товариство англійського розмовного клуба, який працює на базі центру «Вікно в Америку», більшу частину часу присвятило саме темі лайфхаків. Першим запитанням було, чи користуються наші гості лайфхаками з Інтернету, де є безліч інформації про них. Наприклад: як викрутити з патрона розбиту лампочку, як здаватися розумнішим, як запам'ятати номер телефону або ПІН-код; як менше стояти в черзі, як менше витрачати часу, добираючись на роботу, як швидше виконувати більшу кількість складних завдань, як швидко скласти план промови; як не хвилюватися перед публікою та ін. Далі співрозмовники говорили про те, чи допомагають їм лайфхаки, чи є якісь улюблені, чи діляться вони своїм досвідом з іншими, чи мають поради з власного досвіду.
Наш розмовний клуб, до речі, теж має свої маленькі лайфхаки.