День Президентів

Як вшановують президентів у Сполучених Штатах Америки

  Третій понеділок лютого є офіційним святом, коли вшановуються два видатні президенти США. Це офіційне федеральне свято, якого дотримуються уряд, освітні установи та більшість приватних компаній країни. Офіційно це свято називається – День Президентів, воно було засноване на честь Джорджа Вашінгтона та Авраама Лінкольна. Ті штати, де народилися ці президенти, вирішили заснувати це свято. Іншою причиною цього рішення було те, що кожний з президентів, живучи у своєму штаті, представляв його у Конгресі. Штат Алабама пошановує Томаса Джефферсона того ж дня. У штаті Массачусетс цей день присвячений, також, Джону Адамсу, Джону Квінсі Адамсу, Джону Калвіну Куліджу та Джону Кеннеді. Всі штати святкують цей день по-різному. У багатьох містах Массачусетса проводяться паради, концерти та музейні виставки, присвячені цим історичним особам. В інших штатах також проходять паради, а іноді, навіть, фестивалі, на честь якоїсь однієї історичної особи.
  Інсценізації найважливіших подій з життя шанованих президентів, які творили історію країни, є дуже популярними. Існують виконавські колективи, які спеціалізуються саме на таких інсценізаціях.
Учасники переодягаються у костюми тієї доби і відтворюють знов ту подію, що святкується. Часто це відбувається саме там, де сталася подія. У Вашингтон Кроссинг, (штат Пенсильванія) місцеві жителі складають список тих, хто бажає прийняти участь форсуванні ріки Делавер, як це зробив Джордж Вашингтон зі своїми солдатами у 1776 році під час походу на Трентон (штат Нью-Джерсі), де ними було розбите військо Гессенських найманців.
  На вебсайті історичного парку Вашингтон Кроссинг ви можете переглянути фотографії
(www.ushistory.org).

  Нижче подані деякі маловідомі факти з життя президентів, яких шанують у лютому.

 

Джордж Вашингтон (22 лютого 1732 – 14 грудня 1799) був видатним військовим та політичним лідером щойно створених Сполучених Штатів Америки з1775 по 1799 рік. За його командування Континентальна армія отримала перемогу у Війні за незалежність США. Він був одностайно обраний першим президентом США. За свого правління він створив традиції, яких уряд Сполучених Штатів дотримується і дотепер. Його називають «батьком батьківщини».


Цікаві факти: За молодих років Вашингтон мав руде волосся. Хоча в ті часи було модно носити перуки, він пудрив волосся, але перуки не носив.
Вашингтон все життя мав проблеми з зубами. Коли він став президентом, у нього залишався лише один зуб. Він мав декілька наборів штучних зубів. За президентства для нього виготовили зуби з ікол слона та гіпопотама. З того ж матеріалу була зроблена пластина, в яку були вставлені зуби людини, коня та осла. Зуби тримались на золотих кріпленнях. Вашингтон відчував постійний дискомфорт тому, що пластина не трималася щільно. Можливо, тому на багатьох полотнах президент має такий похмурий вигляд.

Авраам Лінкольн (12 лютого1809 – 15 квітня 1865) був шістнадцятим президентом США з березня 1861 до квітня 1865 року, коли його було вбито. Завдяки його політичному талантові країна успішно перемогла конституційну, воєнну та моральну кризу, яка неминуче прийшла одразу ж по закінченні громадянської війни. Був збережений союз штатів, на півдні було скасоване рабство, почалося економічне відродження. На протязі всієї полічної кар'єри Лінкольн був різким супротивником рабства, не вагаючись він висловлювався про це у кожному виступі.

Це стало однією з вагоміших причин обрання його президентом. На початку громадянської війни Лінкольн видав Прокламацію про звільнення рабів, тоді ж він склав текст Тринадцятої поправки до Конституції США, що в результаті призвело до скасування рабства.

 

Цікаві факти: Лінкольн був убитий відомим актором Джоном Уілксом Бутом, який був таємним агентом Конфедерації. Бут запропонував план викрадення Лінкольна в обмін на полонених солдат та офіцерів Конфедеації. Промова Лінкольна про виборче право для колишніх рабів викликало таке обурення Бута, що він замість викрадення, вирішив застрелити президента. Бут дізнався про те, що Лінкольн буде присутній на виставі у театрі Форда. План Бута включав також вбивство віце-президента та державного секретаря. Оскільки Лінкольн прибув до театру без охорони, Бут отримав можливість без перешкод потрапити до президентської ложі. Він застрелив президента, але не виконав свій план до кінця, залишивши живими двох членів уряду, які були поруч. Театр Форда є зараз діючим драматичним театром, але він одночасно є історичним місцем у центрі Вашингтона. Частина будівлі перетворена на музей, присвячений Лінкольну. Там зберігаються пістолет Деррінджер, з якого був зроблений постріл, взуття президента та його закривавлений костюм.

Інформація з історії громадянської війни в США на сайті

www.civil-war.net.

 

  Томас Джефферсон (13 квітня1743 – 4 липня 1826), третій президент США (1801-1809), автор Декларації Незалежності. Він бачив Америку «Імперією Свободи», де мають процвітати республіканські принципи. Джефферсон зробив велику політичну кар'єру, займаючи посади губернатора Вірджинії, першого державного секретаря США, другого віце-президента США. Він викупив штат Луізіану у Франції для своєї країни та спорядив експедицію Льюіса та Кларка (1803—1806) для дослідження західних територій північноамериканського континенту. Він ідеалізував незалежне фермерство як одну з переваг республіканського ладу. Він не любив міське життя та комерсантів, не маючи довіри до них. Він був абсолютно переконаний у тому, що церков має бути відділена від держави, тому у Вірджинії, де він був губернатором, дія Закон про свободу віросповідання, створений самим Джефферсоном. Революційний для свого часу погляд на свободу віросповідання та захист особистості державою викликає велику цікавість вчених сучасності.

 

 Цікаві факти: коли Джефферсон бував вільний від політики, він захоплено займався благоустроєм свого маєтку, який він назвав Монтічелло. Будинок, що був зведений за його власним проектом, став еталонним прикладом раннього класицизму в Америці. В архітектурному дизайні поєднані риси романського неокласицизму та французького стилю. Цей маєток зберігається недоторканним, на його території є виноградник та ботанічна дослідницька лабораторія, де створюються нові різновиди декоративних рослин, квітів та овочів.

На сайті www.Monticello.org можна побачити багато фотографій та здійснити віртуальну подорож будинком та маєтком.

Календар подій

12 3 4567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930