Веб-серфінг і бібліотека
На засіданні англійського розмовного клубу у херсонському центрі «Вікно в Америку» 6 жовтня говорили про значення комп’ютерів та Інтернету у нашому житті. Інтернет був розроблений у 1960-х роках. Пройшло всього 50 років, але вже сьогодні число користувачів глобальної мережі становить кілька мільярдів. Історія Інтернету сягає досліджень, що проводились на замовлення уряду США і мали на меті створення надійних розподілених комп'ютерних мереж, стійких до пошкоджень.
До речі, бібліотека теж причетна до розвитку цієї галузі. У 1992 році нью-йоркська бібліотекарка Джин Армор Поллі, яка згодом написала серію книжок із безпеки у сфері інтернет-послуг, придумала слово «веб-серфінг».
Використовуючи Інтернет, нам не слід переживати, адже його охороняють сім реальних людей — у кожного є ключ, який дозволяє перезапустити світову мережу в разі її захоплення або технологічної катастрофи.
Необдумане і небезпечне використання комп’ютерів та Інтернету, про яке ми поговорили з учасниками клубу, викликає обґрунтоване занепокоєння. Кажуть навіть, що за п’ять років на обслуговування всесвітньої павутини припадатиме 5% всіх викидів вуглекислого газу в атмосферу. Однак не слід панікувати, адже майбутнє непередбачуване. Дмитро Іванович Менделєєв, наприклад, найскладнішою технічною проблемою майбутнього двадцятого століття вважав утилізацію величезної кількості кінського гною, адже поголів’я коней, на його думку, мало стрімко рости.
Відвідувачі клубу пограли у рольову гру «Вкрадений планшет» і назвали основні переваги та недоліки використання Інтернету у роботі та у житті.