День Подяки
Цього року Америка святкує День Подяки 24 листопада, що майже співпало з черговим недільним засіданням розмовного клубу «Англійська для кожного».
Товариство отримало дуже багато різноманітної інформації про одне з найпопулярніших та найстаріших свят Сполучених Штатів. З року в рік цього дня люди збираються родинами, запрошують друзів, сусідів, аби разом подякувати за добру їжу, здоров'я та свободу.
Головною традицією святкування є родинний обід, коли на столі обов'язково має бути індичка, журавлина, солодка картопля, різноманітні овочі, серед яких особливу популярність має гарбуз. Паради та спортивні змагання є також необхідними та улюбленими атрибутами Дня Подяки.
Це свято глибоко сягає в історію країни. Хоча найперші європейські поселенці, можливо, теж мали традицію дякувати за те, що Господь допоміг їм вижити, все ж таки, походження свята пов'язується з Пілігримами, релігійною меншиною, яка заснувала Плімутську колонію (Массачусетс) у 1620 році. На знаменитому вже «Мейфлауері» вони вирушили з Англії, відважившись на відчайдушну подорож заради релігійної свободи.
Від голоду, скорбуту та важких випробувань холодної зими майже половина з 102 пілігрімів померла до весни 1621 року.
Дехто з місцевих жителів виявляв милосердя до європейців. Відомо, наприклад, що індіанець на ім'я Скванто навчив їх ловити рибу та вирощувати маїс (різновид кукурудзи).
У листопаді 1621 року губернатор Пілігрімів Уильям Бредфорд проголосив свято подяки на честь гарного врожаю кукурудзи. Індіанці теж були запрошені, святкування тривало три дні.
У 1863 році указом президента Авраама Лінкольна День Подяки був проголошений державним святом.
У 1940 році президент Франклін Делано Рузвельт встановив святкування Дня Подяки кожного четвертого четверга листопада з меркантильних міркувань. Сезон різдвяної закупівлі може затримуватись, оскільки іноді у листопаді може бути 5 четвергів.
Наступного дня, у п'ятницю, Америка вирушає до магазинів за різдвяними подарунками, коли діють неминучі величезні знижки
Чорна фарба в американських бухгалтерських документах означає прибуток. Отже, відома «Чорна П'ятниця» приходить щорічно одразу ж за Днем Подяки.
У нашій країні немає такого свята, але завдяки волонтерам Корпусу Миру США, які живуть у Херсоні, воно сягнуло і наших теренів. У цей день американський народ в особах своїх волонтерів бажає нам щастя, здоров'я, благополуччя та гарного початку року, що наступає.
Більше фото.
Коментарі