Головна Новини Унікальна грузинська мова

Унікальна грузинська мова

27.08.2019 16:12

Нещодавно відділ документів іноземними мовами отримав у подарунок кілька книжок грузинською мовою – повісті класиків грузинської літератури та легенди, адаптовані для дітей.

Чи знали ви, що у світі виділяють лише чотирнадцять незалежних алфавітів, і грузинський алфавіт є одним із них? Він виник на основі арамейської мови, якою розмовляли за біблійних часів. Грузинська мова належить до відокремленої та древньої мовної групи, яка має дуже мало спільного з мовами сусідів. Тільки мова басків (народність, яка живе на території Іспанії) має багато спільних рис із нею. Перші грузинські літературні пам’ятки датуються V ст. н.е. Ця унікальна мова відрізняється не тільки незвичайною красою, а й складністю – вимова ряду слів може стати справжнім випробуванням для іноземців. У грузинській мові є слова з 8 приголосних підряд  – გვფრცქვნის (гвпртсквніс). Тут немає чоловічого та жіночого роду, рід визначається лише з контексту. Крім того, в алфавіті відсутні великі букви.

Усі особливості грузинської мови можна досліджувати, читаючи отримані бібліотекою книги. Автор одної з них, Александр Казбегі, присвятив свій твір «Елеонора» історії кохання юної та прекрасної дочки заможного феодала. Елеонора відмовляється виходити заміж за Аслана Гірі, відомого воїна. Хто ж насмілиться поборотися з ним за серце головної героїні?

Отже, відвідайте Гончарівку і наповнюйтесь силою сонячної країни Сакартвело.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

     1 2
3 4 5 6 78 9
1011 12 1314 15 16
17 18 19 20212223
242526272829