Головна Новини Вірші, що торкаються серця

Вірші, що торкаються серця

20.03.2021 13:42

Березень – важливий місяць для літераторів усього світу, адже вони мають два професійних свята. 3 березня відзначали Всесвітній день письменника, а 21 березня, за ініціативою ЮНЕСКО, названо Всесвітнім днем поезії. Ця дата дає можливість ширше заявити про себе малим видавництвам, чиїми зусиллями, здебільшого, читачі мають змогу познайомитися з творчістю сучасних поетів, та літературним клубам, які відроджують традицію живого звучного поетичного слова.

Студенти Херсонського державного університету також долучились до голосних читань, передавши на свій лад вірші відомих німецьких поетів. Ми розповіли їм про щасливі та нещасні історії кохання Йоганна-Вольфганга фон Гете, Генріха Гейне, Фрідріха Гельдерліна та Фрідріха фон Боденштедта. Йоганн-Вольфганг фон Гете, наприклад, якийсь час був заручений із дочкою багатого франкфуртського банкіра Анною Елізабет, яку всі звали зменшувальним ім'ям Лілі. Хоча їх стосунки не були тривалими і не закінчилися шлюбом, любов Гете до Лілі мала своє продовження, щоправда, суто літературне. Майже всі твори, написані Гете в 1775 році, носять явний відзвук його пристрасних почуттів до неї. Їй присвячені вірші «Туга», «Блаженство печалі», «Лілі», «Нова любов, нове життя», «Белінді», оперета «Ервін і Ельміра». І, нарешті, сцена з «Фауста» («Погріб Ауербаха»), написана того ж року, містить згадку про колишню любов: в образах Зібеля і отруєного щура поет почасти висміює себе самого.

Крім читання вголос окремих віршів, студенти спробували себе в якості письменників і разом склали «Небилицю за 10 хвилин». Не обійшлося і без книжкового ворожіння. Присутні обирали сторінку і рядок зі збірки поезій та отримували відповіді на своє запитання.

Календар подій

   12 3 4
5 6 78 9 1011
12 131415161718
19202122232425
2627282930