Цифра проти паперу
18 вересня відзначається Міжнародний день читання електронних книжок у вільному доступі.
У 1971 році студент Іллінойського університету Майкл Харт отримав необмежений доступ до великого комп'ю́тера Xerox Sigma V від операторів в університеті штату Іллінойс. Це привело його до винаходу електронних книжок. Першою електронною книгою стала Декларація незалежності Сполучених Штатів, коли Майкл надрукував її текст на комп'ю́тері.
Так шляхом створення електронних копій книжок був започаткований Проект «Гутенберг».
Проект був заснований Майклом Хартом у 1971 році, він передбачає оцифрування та збереження у текстовому форматі різних творів світової літератури. Майже всі ці тексти є у вільному доступі в Інтернеті. Більшість перших матеріалів Майкл надрукував та розмістив особисто.
Ідея електронного читання виявилася гарною, і з 1993 року розробляється, виробляється та продається Apple Newton, один з перших кишенькових персональних рідерів.
Технічний прогрес не стоїть на місці, у 2016 році компанія Bookeen збирається випустити новий рідер, який буде мати сонячну батарею. Це дозволить читачу заряджати пристрій під сонцем або знаходячись у добре освітленому приміщенні.
30 вересня інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» та «Інтернет-центр» ХОУНБ ім. Олеся Гончара запросили курсантів морського коледжу, аби поговорити про історію створення електронних книжок, обговорити переваги та недоліки електронних рідерів, попрацювати з пристроєм Amazon Kindle.
Хлопцям був запропонований конкурс, що складався з декількох завдань. Вони мали, використовуючи Kindle, визначити, наприклад, тривалість звучання аудіокниги Шекспіра «Сонети», згадати назву 9 розділу книги «Outline of U.S. History» або перерахувати твори Марка Твена, завантажені на рідер.
Найкмітливіші отримали призи від центру «Вікно в Америку». Все ж таки добре, що існує електронне читання.
Коментарі