Ви чули, що сказав бабак?
День бабака, традиційне народне свято США і Канади, відзначається щорічно 2 лютого. Вважається, що у цей день потрібно спостерігати за бабаком, який вилазить з нори, і з його поведінки судити про близький прихід весни. Якщо день похмурий, і гризун, не бачачи своєї тіні, спокійно покидає домівку, то весна прийде зовсім скоро. Традиція робити довгострокові прогнози погоди, дивлячись на поведінку братів наших менших, почалася ще у Стародавньому Римі, де 2 лютого відзначався День їжака. Жителі Західної Європи зберегли, а згодом і привезли традицію до Північної Америки. Але по той бік океану роль відповідального за погоду перейшла до бабака. У багатьох містах США та Канади у цей святковий день проводяться традиційні фестивалі, найвідоміший з яких – фестиваль у місті Панксатоні в Пенсильванії, де існує Клуб бабака.
Це свято знайшло своє місце і в кінематографі: у 1993 році на екрани вийшов фільм «День бабака» з Біллом Мюрреєм і Енді Макдауелл, в якому дія відбувається саме в Панксатоні. Головний герой кінокартини застрягає у часовій петлі одного такого святкового дня і проживає його знову і знову. Саме завдяки стрічці вираз «день бабака» став загальним – з того часу так стали називати монотонні будні, які йдуть один за одним без зміни подій, обстановки, оточення тощо.
4 лютого завсідники англійського розмовного клубу, який працює на базі центру «Вікно в Америку», обговорювали прогнози знаменитих бабаків, згадували улюблений фільм, робили власні прогнози, і не лише погоди.
Коментарі