Головна Новини Раби 21 століття

Раби 21 століття

26.01.2012

Загальна декларація прав людини, що була прийнята Організацією Об'єднаних Націй у 1948 році, статтею 1 проголошує: «Всі люди народжуються вільними та рівними у своїй гідності та правах». Стаття 3 заявляє: «Кожний має право на життя, свободу та безпеку».
Стаття 4 стверджує: «Нікого не можна утримувати в рабстві або поневолювати; рабство і работоргівля мають бути заборонені у всіх своїх формах». Стаття 5 каже: «Нікого не можна навмисне піддавати тортурам, жорстокості, приниженням та покаранню».
Втім 27 мільйонів людей у сучасному світі живуть у стані рабства, це більше, ніж будь-коли в історії людства.
Сучасна торгівля людьми була темою розмови на традиційному засіданні клубу «Англійська для кожного» 22 січня. Не дивлячись на складні погодні умови, засідання зібрало 20 учасників, включаючи 5 волонтерів Корпусу Миру США, які виклали присутнім шокуючі факти про сучасне рабство та українську участь у цьому жахливому процесі.
Більшість людей асоціюють цю тему з історією південних штатів Америки перед початком Громадянської Війни 1861-1865 років або давнього Риму. 
Люди, що живуть у 21 столітті, відчувають шок, дізнаючись, що інститут рабства існує і зараз, і його нещасні жертви є скрізь, навіть у країнах найрозвинутішої демократії - Британії, Німеччині, США.
А що в Україні? За даними Міжнародної організації з міграції з 1991 року 117000 громадян України потрапили у рабство.
Україна є постачальником жінок, дівчат та дітей для країн Європи, Росії, Ближнього Сходу, де їх піддають сексуальній експлуатації. Українських чоловіків-рабів використовують на будівництві, виробництві, сільському господарстві у Росії, Чеській Республіці, Польщі.
Рабська праця використовується і на теренах самої України. Українських дітей, зокрема, продають на території України та вивозять за її межі для примусової праці та сексуальної експлуатації.
Україна є також транзитною країною для транспортування рабів з Молдови та азіатських країн на захід.
Сучасна работоргівля є бізнесом у планетарному масштабі, що приносить карколомні прибутки. Щорічно цей кримінальний бізнес дає від 5 до 9 мільярдів доларів.

Товариство мало відповісти на питання вікторини: так чи ні.
Ось результати:
1) Більшість вербувальників в Україні – чоловіки.
Ні. 57 відсотків вербувальників в Україні – жінки.
 
2) Середній вік жертв 26 років, наймолодшій з них 3 роки, найстаршій – 73.
Так.
3) Звертатися до шлюбного агентства безпечно.
  Ні. Всі шлюбні агентства в Україні пов’язані з кримінальними організаціями.
  4)Бідність та брак можливостей роблять людей потенційними жертвами.
Так.
  5) Якщо навіть ти потрапив у пастку, поліція дуже скоро визволить тебе.
Ні. 30 відсотків жертв звільняються самотужки, 26  відсотків звільняє поліція, 20 відсоткам дозволять повернутися додому (травми чи хвороби), 8 відсоткам допомагають клієнти, 3 відсотка повертаються з допомогою друзів або родини, 14 відсотків не повертаються ніколи.
В Україні існує декілька організацій, що надають допомогу у поверненні жертв работоргівлі додому.

Міжнародна організація з міграції:

У Херсоні: "Успішна жінка" e-mail admin@business.kherson.ua

"Чоловіки проти насильства" e-mail magainstviolence@mail.ru
Відома українська співачка Руслана частину свого сайту в Інтернеті присвятила боротьбі проти работоргівлі.

Існує дуже важливий і простий телефонний номер – 527.
Зателефонувавши 527 з будь-якого мобільного або 0-800-505-501 (безлімітний номер, що діє на всій території України), ви дізнаєтесь, як захистити себе та своїх рідних. Більше фото.
 

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

 123456
78910111213
1415 16 17181920
21222324252627
282930