Сайт Відділу документів іноземними мовами є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
19.11.2018 11:52

Заарештовані... хмарочоси!
Прохання до усіх службовців: без матів та арештів! Хоча ні, у шахах без цього ніяк, бо кожна гра...

19.11.2018 11:00

Як перемогти корупцію
У херсонському ресурсному центрі “Вікно в Америку” 18 листопада 2018 року учасники англійського...

15.11.2018 12:07

Про Нібелунгів у Німеччині
18 листопада 2018 року о 13.00 відбудеться засідання клубу «Моя улюблена німецька». До нас...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > На допомогу підвищенню професійної компетентності

На допомогу підвищенню професійної компетентності

16.08.2018 12:45

Нещодавно до відділу документів іноземними мовами надійшла добірка монографій, присвячених лінгвістиці німецької мови, книги видані у Харкові та Києві. Дослідження Л. С. Піхтовнікової та В. В. Самаріної «Немецкоязычный рекламный дискурс: прагмалингвистический и когнитивный аспекты» (2016) присвячене актуальному в останні роки питанню функціонування рекламного дискурсу. Автори даної монографії детально розглядають теоретичні основи дослідження німецькомовної реклами, вивчають мовно-стилістичні засоби виразності у рекламному тексті. Однак, за визнанням самих авторів, ними були розкриті не усі питання, які стосуються цієї теми, наприклад, не вивчені проблеми інтертекстуальності у рекламному дискурсі. Дослідження не переобтяжене спеціальними термінами і призначене в основному для філологів, викладачів вищих навчальних закладів та студентів.

Монографія Л. С. Піхтовнікової, С. М. Корінь «Метафора и метаметафора в немецкоязычном художественном дискурсе: когнитивный и прагмалингвистический аспекты» (2015) має наукове спрямування і стосується теми, яка не втрачає своєї актуальності останні сто років – функціонування метафори у художньому тексті. Розгорнуто описане явище метаметафори, що є системою з декількох метафор, об’єднаних спільною метою і семантикою та діє на рівні тексту. Основною метою дослідження автори вважають вивчення цільового призначення метафори та метаметафори у художньому тексті. Характеристики стилістичних засобів розглянуто на прикладі романів Франца Верфеля «Верді. Роман опери» та Густава Майнріка «Ангел Західного вікна». Дане видання буде зрозумілим науковцям, викладачам вищих навчальних закладів, аспірантам та магістрантам.

Функціонування інфінітивних конструкцій у німецькій мові, особливості їх синтаксичного статусу розглядає С. М. Амеліна у монографії «Інфінітивні конструкції у сучасній німецькій мові» (2017). Оскільки авторка вважає, що вирішення проблем логічної модальності має допомогти у визначенні синтаксичного статусу інфінітивів, тому дослідження вона проводить, спираючись на категорії модальності та мікрополя «необхідність», «можливість», «воля». Видання призначене для студентів, аспірантів та науковців, які досліджують синтаксис і семантику сучасної німецької мови.

Вхід