Афро-американські журналісти

                                             Голоси афроамериканок в журналістиці


  Чорношкірим жінкам в Америці доводиться дуже нелегко: їх дискримінують за кольором шкіри і за статтю. У 1850-х роках, під час розквіту аболіціонізму, афроамериканські журналісти почали сміливо висловлювати свої думки. Їх голоси можна було почути в невеликих «чорних» газетах, які палко зверталися до читачів щодо скасування рабства.
  Однією з перших чорношкірих журналісток була Мері Енн Шедд Кері, яка публікувала аболіціоністську газету у 1850-х роках у Канаді. Жінки, які брали участь у випуску «чорних» газет до цього часу, найчастіше підписували свої листи і статті словами «кольоровошкіра дівчина».
  Першим ударом, якого завдали ці жінки, був протест проти рабства, але після Громадянської війни вони почали використовувати пресу як форум, де можна було висловитися з різних тем. Кореспондентки Гертруд Мосселл, Гайда Люїс та Гайда Уельс боролися за краще життя, за «кращі робочі та житлові умови і за кращу освіту» для свого народу.
  Декан Інституту Таскігі Маргарет Мурр Вашингтон, дружина Букера Т. Вашингтона, допомагала багатьом афроамериканкам вступити до вузу. Окрім того, вона редагувала власну газету «Нешінел Ноутед».
  Еліс Аллісон Данніган була однією з перших жінок-афроамериканок, якій вдалося стати членом прес-корпусу у Вашингтоні. Вона була кореспондентом газети «Чикаго Дефендер» у Білому Домі. Данніган змінила Етель Пейн на цій посаді.
 
  Рух за громадянські права в 60-х роках минулого століття відкрив для афроамериканців двері у велику журналістику, і мало-помалу афроамериканки теж почали з'являтися у лавах видатних репортерів. Але ще у 1950-х роках, Марвел Джексон Кук стала першою афроамериканкою, яка отримала ставку репортера в одній з основних «білих» газет штату Нью-Йорк – «Дейлі Компас».
  Дейзі Бейтс разом зі своїм чоловіком видавала газету «Арканзас Стейт Прес». Вона стала відомою у 1950-х роках завдяки своїм репортажам про суперечливу та палко обговорювану інтеграцію чорношкірих школярів в одну зі шкіл міста Літл Рок штату Арканзас. Бейтси були змушені припинити випуск газети в 1959 році, але відновили його в 1985 році, маючи намір продовжити боротьбу за поліпшення умов для афроамериканців.
  Гайда Люїс, ще одна відома афроамериканська журналістка, була першою чорношкірою жінкою, яку запросили в якості учасниці на телевізійну програму «Міт де Пресс» («Познайомтеся з прес-кореспондентами»). По декількох роках журналістської праці на «чорну» пресу Гайда Люїс стала фрілансером і вирушила до Західної Африки. Її публікації побачили світ у журналі «Лайф» та інших великих виданнях. У 1970 році Люїс стала редактором журналу «Ессенс». У 1972 році вона вклала свої гроші у заснування журналу «Анкор». Пізніше Люїс започаткувала першу газету для афроамериканок – «Файв Фівтін».
  Сьогодні афроамериканки продовжують робити досягнення в журналістиці, все частіше з'являючись в програмах новин національної телемережі та в якості авторів та оглядачів у газетах всієї країни.
 

This information is only for education purpose, and was taken from ' Extraordinary Women Journalists' by Claire Price-Groff.- Children's Press, USA

Календар подій

12 3 4567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930