Дайана Кролл

Дайана Кролл
Зразкове виконання з яскравою індивідуальністю
1964
Дайана Кролл володіє незвичайним талантом створення музики, яка зачіпає кожного, хто слухає її виступ.
Канадська біографія Дайани Кролл з Інтернету

  Дайана Кролл не вважає себе джазовою співачкою. Незважаючи на це, багато хто бачить у ній чудову джазову вокалістку. Не дивно, адже її надихали такі виконавці, як Пеггі Лі, Дайна Вашингтон, Кармен МакРей і особливо Нет Кінг Коул.
  Як і Коул, Дайана свою кар'єру почала як піаністка-вокалістка – вона грала з тріо, але незабаром вже співала з великим інструментальним супроводом, включаючи смичкові. Незважаючи на такий грандіозний акомпанемент, Кролл вдалося зберегти якість голосу джазового співака і донести це до слухача.
  Дайана Джин Кролл народилася 16 листопада 1964 року в Нанаймо, на острові Ванкувер, в Британській Колумбії. Музика була частиною її життя з самого дитинства, бо обидва батьки грали на фортепіано, а бабуся добре співала. Вдома зазвичай грали джаз, тому серед перших піаністів вона почула Фетс Валлера, Джеймса Джонсона й Ерла «Фазу» Хайнса. Пізніше вона відкриває для себе Нет Кінг Коул і Білла Еванса. Кролл почала займатися на фортепіано у 4 роки, грала в основному класичні твори, але врешті-решт переключилася на джаз.
  У 1981 році Кролл перемогла на місцевому джазовому фестивалі, отримавши в якості призу грант на навчання в Берклійському музичному коледжі в Бостоні, відомому своїми джазовими традиціями. Вона повернулася в своє рідне місто у 1983 році, де продовжувала виступи, поєднуючи їх з навчанням на джазових семінарах Бада Шенка, що проводилися в сусідньому штаті Вашингтон. Кролл справила враження на одного з керівників семінарів – ударника Джеффа Хамільтона, який запросив відомого контрабасиста Рея Брауна на її виступ. Браун побачив у Кролл потенціал і порекомендував їй поїхати навчатися в Лос-Анджелес, що вона і зробила з фінансовою допомогою Канадської Ради Мистецтв. З 1985 по 1987 рік Кролл вчилася в Лос-Анджелесі з легендарним джазовим піаністом і вокалістом Джиммі Роулсом. У цей період вона працює і над вокалом, хоча особливу увагу приділяє фортепіано.
  Наступна стадія її кар'єри включала багаторазові мандрівки по країні, матеріальну та емоційну допомогу для яких їй надавав Браун. У 1990 році вона переїхала до Нью-Йорку. Протягом наступних двох років її престиж ріс завдяки тому, що вона організувала тріо, з яким виступала переважно в Бостоні. Її першим досягненням був альбом «Stepping Out», який завоював популярність, не дивлячись на те, що був випущений тільки в Канаді та Європі. Рік потому вийшов її другий альбом – «Only Trust Your Heart» за участі таких елітних джазменів, як Рей Браун, контрабасиста Крістіана МакБрайда і саксофоніста Стенлі Туррентіна. Успіх цього звукозапису надихнув Кролл ще на два альбоми: «All For You» в 1996 році і «Love Scenes» у 1997 році, які вибороли для неї першу і другу в її кар'єрі номінацію на Греммі. Тепер Кролл стояла на порозі слави. Останнім доповненням до перемоги став випуск у червні 1999 року альбому «When I Look in Your Eyes», який допоміг їй зайняти вищий щабель серед джазових виконавців. Альбом тримався на першому місці в джазових чартах Біллборда цілих п'ятдесят два тижні, завоював дві премії Греммі, включаючи нагороду за краще джазове вокальне виконання. Але ще більш вражаючою була номінація на «Альбом року», перша за двадцять п'ять років для джазового запису. Кролл користувалася величезною популярністю, часто виступала з концертами, з'являлася на телебаченні і знімалася в кіно. Її популярність поширювалася і за межі джазу: у 1998 році вона здивувала глядачів, взявши участь у фестивалі поп і рок музики «Ліліт Фер».
  Кролл підтвердила свій успіх випуском звукозапису «The Look of Love» у 2001 році. Цей альбом приніс їй престижні канадські премії «Джуно» в номінаціях: «Кращий виконавець», «Найкращий альбом вокального джазу» і «Кращий альбом».
  Завдяки своїй популярності та артистичному успіху Дайана Кролл має всі шанси на великий успіх та визнання у новому столітті.

Інформація з книги автора Martin M. "Extraordinary People in Jazz' - Children's Press, Denbury, Connecticut надана лише з освітньою метою .

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930