Рей Бредбері

Рей Бредбері

Американський письменник-фантаст

1920-2012

     Рей Бредбері народився 22 серпня 1920 року у Вокіґені , Іллінойс. Там пройшли його дитячі роки. Його батько був лінійним монтером. Під час Великої депресії батько у пошуках роботи перевозить родину до Лос-Анджелесу. Рей закінчує середню школу у Лос-Анджелесі у 1938 році. Наступного року разом з друзями він починає видавати науково-фантастичний журнал «Futuria Fantasia». Поширюючи свої зв'язки зі світом науково-фантастичної літератури, він працював  продавцем  газет. Декілька років потому, не маючи користі від освіти, він остаточно вирішує стати письменником. Невдовзі починає отримувати нагороди за свої невеликі твори. Багато його ранніх оповідань були надруковані у легендарному журналі «Weird Tales».
     Його перша книга «Темний карнавал» вийшла у світ у 1947 році і містила багато творів. Того ж року він одружився з Маргарет МакКлюр. У їх сім'ї народилися чотири дочки.
     Великий вплив на Бредбері мали твори Едґара Аллана По та Герберта Джорджа Уеллса. Бредбері став першим з письменників, хто почав поєднувати науково-фантастичні поняття з витонченою прозою.
     Його перші твори є скоріше поєднанням  футуризму та фентезі. У 1950 році виходить друком збірка «Марсіанські хроніки», до якої увійшло оповідання «Буде ласкавий дощ», яке швидко поставило Бредбері першим у науково-фантастичній літературі. Хоча події роману відбуваються на Марсі у майбутньому, вони абсолютно співзвучні з ситуацією, в якій опинився світ після Другої Світової війни (расизм, цензура, технології, ядерна війна).
    Далі були твори, що мали приголомшливий успіх, у тому числі напів-автобіографічна повість «Кульбабове вино», збірка «Людина у картинках» та роман «451° за Фаренгейтом». Останній спочатку був опублікований як оповідання про суспільство, яке оголошує книжки поза законом. Ця тема поглиблюється у романі, критики вже скоро вважали цей твір одним з найвидатніших творів про цензуру та безнадійне суспільство. У 1966 році Франсуа Трюффо зняв фільм за цим романом з Оскаром Вернером та Джулі Крісті у головних ролях. З багатьох інших творів Бредбері були зроблені телевізійні версії. Бредбері особисто написав велику кількість сценаріїв для них та навіть адаптував свій роман «Щось лихе до нас іде» для The Walt Disney Company у 1973 році.
     Крім того Бредбері видав багато поетичних збірок та був редактором багатьох літературних антологій.
     Навіть його недоброзичливці погоджувалися з тим, що Бредбері зробив наукову фантастику більш шанованим літературним жанром, зображуючи майбутнє у реалістичній манері та показуючи речі, що є важливими для сучасного суспільства. Серед великої кількості його нагород є дві Премії О. Генрі за оповідання, номінація на премію «Оскар» за фільм «Ікар Монгольф'є Райт» та Всесвітня премія фентезі.

 

Source Citation
Джерело

"Ray Bradbury." LitFinder Contemporary Collection. Detroit: Gale, 2007. LitFinder. Web. 11 Aug. 2015.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031