Эліза Стренг Л'Есперанс

Еліза Стренг Л' Есперанс
Засновниця клінік з профілактики раку
1878? - 1959

Тест Папаніколау є одним з найпоширеніших та ефективних засобів ранньої діагностики раку. Він врятував життя безлічі жінок, які у протилежному випадку мали б померти від раку шийки матки. Знаменитий тест Папаніколау був розроблений у клініці, заснованій доктором Елізою Л' Есперанс. Доктор Л' Есперанс вважала, що рання діагностика раку є дуже важливою. Вона заснувала перші клініки, що спеціалізувалися саме на цьому. Її клініки були зразком того, як треба обладнувати інші клініки того ж напряму скрізь по Сполучених Штатах.
Еліза Стренг народилася у Йорктауні (Нью Йорк) ймовірно у 1878 році, але точна дата її народження невідома. Вона була другою з трьох дочок Алберта та Кейт Деп’ю Стренг. Коли Еліза Стренг вирішила вивчати медицину, вона вступила до Жіночого Медичного Коледжу Нью-Йоркської Лікарні для Жінок та Дітей. Лікарня та школа для жінок були засновані доктором Елізабет Блеквел, першою жінкою, яка отримала медичний учений ступінь у Сполучених Штатах. Студенткою Еліза Стренг одружилася з адвокатом, Девідом Л'Есперансом молодшим. Шлюб не тривав довго, але вона залишила його прізвище.
Еліза Стренг Л' Есперанс отримала ступінь доктора медицини у 1900 році. Вона закінчувала останній курс Жіночого Медичного Коледжу, коли він був об’єднаний з медичним факультетом Корнеллського університету.
Після одного року інтернатури у Нью-Йоркській лікарні для немовлят вона почала приватну педіатричну практику спочатку у Детройті, потім у Нью-Йорку. На початку 1900-х років засоби лікування хвороб були дуже обмежені. Еліза Стренг Л' Есперанс бачила багатьох хворих немовлят, яким вона нічим не могла допомогти. Але великі відкриття виходили з медичних дослідницьких лабораторій, тому вона почала активну діяльність у цьому напрямі.
У 1908 році Еліза Стренг Л' Есперанс увійшла до складу Нью-Йоркської Комісії з досліджень туберкульозу. Туберкульоз тоді був головним вбивцею. Хоча німецький лікар Роберт Кох у 1882 році довів, що бактерія викликає туберкульоз, антибіотики проти нього ще не були винайдені. Але у медичних дослідницьких лабораторіях проводилися ретельні експерименти, що наближали це відкриття.
Патологія була однією з важливих для цих досліджень дисциплін. Патологія є наукою, що вивчає відхилення від норми у клітині, тканині, органі, викликані хворобою. Доктор Л' Есперанс так захопилася цією наукою, що навіть пішла працювати асистенткою до відомого патолога Джеймса  Юінга у Медичний Коледж Корнеллського університету. «То була нескладна технічна робота, але я знала, що зможу отримати величезну кількість інформації від одного з найвидатніших патологів світу» - розповідала вона у інтерв'ю Нью-Йоркській газеті. Юінг займався проблемами лікування раку.
Доктор Л' Есперанс знайшла своє покликання. У 1912 році вона почала викладати патологію у Корнеллі, у 1920 році вона стала старшим викладачем. Вона досліджувала патологію злоякісних пухлин та намагалася знайти методи їх ефективного лікування. У той самий час вона працювала клінічним патологом у декількох провідних лікарнях Нью-Йорка, у одній з яких вона керувала  лабораторією.
Доктор Л' Есперанс до того ж була відома своїми капелюшками, які були дивним поєднанням хутра та пір'я. Вона була висока, струнка, швидка у рухах. У неї була звичка носити капелюшок навіть працюючи у лабораторії. Вона казала: «Там завжди ніде було повісити будь-яку річ. Отже я не знімала капелюшка. Тепер без нього як без голови».
Дві смерті у її родині змінили напрямок діяльності доктора Лесперанс у 1930-х роках. Її дядько,Чонсі Деп’ю, був сенатором та дуже заможною людиною. Померши, він залишив доктору Л' Есперанс чималу спадщину. Другою була смерть її матері. Вона померла від раку. Це переконало доктора Л' Есперанс у тому, що є можливість ефективного лікування раку, якщо він виявлений на ранній стадії. На успадковані гроші доктор Л' Есперанс та її сестра заснували клініку у Нью-Йорку, яку назвали на честь матері, «Клініка Кейт Деп’ю Стренг». Вони вважали, що клініка, спеціалізована на лікуванні раку, «буде більш корисною, ніж  вітражні вікна».
Перша клініка з діагностування та лікування раку у жінок відкрилася у 1933  році, керувала нею доктор Л' Есперанс. У 1937 році вона відкрила клініку з запобігання захворювання на рак, також названу на честь своєї матері. Друга клініка спеціалізувалася на ранньому виявленні раку у жінок. Весь лікарський склад клініки був суто жіночій. Інша клініка з запобігання захворювання на рак була заснована у «Меморіал Хоспітал», спеціалізованій на лікуванні раку та суміжних захворювань. У «Меморіал Хоспітал» лікувалися не лише жінки, але й чоловіки та діти. Засновники інших лікарень подібного напрямку у країні мали «Кейт Деп’ю Стренг» за приклад.
Дослідження також проводилися у клініках Стренг. Там було з’ясовано, що ректоскопічний огляд дає можливість виявити рак товстої кишки та прямої кишки ще до будь-яких симптомів. Але можливо найвідомішим відкриттям був цервікальний тест, розроблений Георгіосом Папаніколау, який працював у клініці Стренг. Мазок ПАП роблять мільйонам жінок щороку.
У 1942 році доктор Л' Есперанс повернулась до медичного факультету Корнеллського університету і викладала там превентивну медицину. У 1950 році вона стала професором, першою жінкою, яка отримала цей вчений ступінь у Корнеллі. Того ж року вона вийшла на пенсію, але продовжувала активну діяльність.
Вона була у складі декількох медичних спілок, керівництві декількох лікарень та працювала консультантом у Нью-Йоркській лікарні до 1955 року.
Вона була президентом Жіночої Медичної Спілки штату Нью-Йорк з 1935 до 1936 року та Американської Медичної Жіночої Асоціації з 1948 до 1949 року. До того ж вона була редактором двох жіночих медичних журналів.
Доктор Л' Есперанс померла 21 січня 1959 року у себе вдома, у місті Пелхем Менер (Нью-Йорк), де вона жила разом з сестрою та любила розводити коней.

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031