Працюємо по-новому або зміна пріоритетів
Декілька років тому бібліотекарі Німеччини визначили для себе пріоритетні категорії читачів та відвідувачів, на які вони спрямували найбільшу увагу. Співробітники бібліотек акцентували, що любов до книги слід виховувати змалечку, і відкрили двері для дітей навіть наймолодшого віку. Ми згодні з ними, а тому раді були привітати школярів 1-го класу школи № 12, спеціалізованої у вивченні французької мови. Дітям провели інтерактивну і дуже активну (зважаючи на їх вік) екскурсію, в ході якої вони побачили багато нового, досхочу погрались і непомітно для себе засвоїли нову інформацію.
У відділі краєзнавства першокласники зібрали пазли – зображення деяких пам’ятників міста, розповіли, які з них вони вже бачили, а також дізнались, хто такі воїни-інтернаціоналісти, і що танк, який знаходиться поруч із бібліотекою – це не муляж, а справжній Т-34, який брав участь у воєнних діях Другої світової війни. Бібліотекар відділу обслуговування розказала і показала дітям багато несподіваного зі світу комах. Школярі почули складне слово «модульне орігамі» і одразу ж використали його на практиці, зробивши по рибці за поясненнями та під наглядом співробітниці бібліотеки. Зачаровано розглядали першокласники колекцію мініатюрних книг у відділі рідких та цінних видань.
У інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» екскурсанти перевірили на власному досвіді (за допомогою інтерактивної дошки та інтерактивного столику), що комп’ютер та інтернет – це не тільки ігри та забавки, а й можливість вивчати математику, абетку, розвивати логіку та увагу. Не знаємо, чи проявляють вони таке ж завзяття у школі під час уроків, але у нас вони раділи можливості рахувати, читати та відповідати на запитання.
Так що якщо хтось вам скаже, що дітям у бібліотеці нецікаво – не вірте, це неправда.