Міжнародний семінар «Електронні книги та рідери в бібліотеці: досвід використання»
17-18 лютого 2014 року співробітник відділу документів іноземними мовами ХОУНБ ім. Олеся Гончара Донченко Тетяна приймала участь у міжнародному семінарі «Електронні книги та рідери в бібліотеці: досвід використання», який організували та успішно провели Гете-Інститут в Україні та Українська бібліотечна асоціація. На семінарі були присутні більше 50 учасників з України, Грузії, Білорусії, Казахстану та Росії. Останнім часом ринок електронної інформації та послуг активно розвивається та докорінно змінює бібліотеку та бібліотечні послуги. Пан Клаус Петер Хоммес, керівник відділу поширення фондів Державної бібліотеки міста Дюссельдорф (Німеччина) розповів про те, що на його батьківщині активне використання електронного контенту розпочалось у 2007 році. Видача електронних документів на абонемент значно відрізняється від звичайного абонементу, це пов’язано зі специфікою ресурсу і законами кожної окремої країни. В українських бібліотеках електронна книговидача стане можливою після створення електронного колектору (чи агрегатора), над цією ідеєю книговидавці працюють вже сьогодні. Знавці німецької мови можуть отримати електронний документ у тимчасове користування (терміном на 2 тижні) завдяки Гете-Інституту в Україні (на сайті Гете-Інституту ви маєте змогу безкоштовно отримати доступ до німецького електронного агрегатора Onleihe).
Валентина Пашкова, віце-президент УБА, надала практичні рекомендації з приводу використання електронних читанок та електронних книг, які наразі є в українських бібліотеках та вказала, які кроки робить УБА для створення можливості електронної книговидачі в Україні.
Дуже корисним був виступ Олексія Васильєва, директора Асоціації «Інформатіо-Консорціум», який роз’яснив деякі питання інтелектуальної власності при створенні і використанні електронних книг і відповідного інформаційного та технічного забезпечення. Олексій Васильєв взагалі є справжньою енциклопедією з питань авторського права в Україні і завжди допомагає бібліотекарям вирішити складні та спірні запитання.
Має своє уявлення про те, якою буде бібліотека у майбутньому, Вадим Степанов, професор Московського державного університету культури та мистецтв. Він заразив присутніх своєю енергією та переконаністю, надихнув на пошуки нових сучасних шляхів розвитку бібліотеки.
Хочемо ще раз подякувати Гете-Інститут в Україні та Українську бібліотечну асоціацію за плідну роботу та за корисну і вчасну інформацію, яку ми отримали, а також за змогу обмінятись досвідом та думками. Більше фото
Comments