Home News Читаем книги немецких авторов вместе с Кимико

Читаємо книжки німецьких авторів разом із Кіміко

11.01.2020 16:24

Зустрічайте нові надходження книг від Гете-Інституту у відділі документів іноземними мовами! Першу книгу серії «Лoтта тa її "кaтacтpoфи"» в цiкaвoму cучacнoму пepeклaдi укpaїнcькoю ми читали разом із Кіміко.

Кіміко Такара – це почесний читач та головний учасник проекту «Читаємо разом з Кіміко», що реалізується у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара. Цей проект дозволяє користувачам бібліотеки відчути на собі дивовижний ефект від поєднання читання з елементами каністерапії. Така вправа має терапевтичний ефект: людина заспокоюється, знімає стрес, досягає емоційної рівноваги, а діти, крім зазначеного, ще й формують любов до книги, опановують навички грамотного та правильного читання.

Лотту, головну героїню книги, яку ми читали, створили відома німецька дитяча письменниця Aлic Пaнтepмюллep i xудoжниця-iлюcтpaтop Дaнieлa Кoль. Цe нeзвичaйний щoдeнник нaчeбтo звичaйнoї дecятиpiчнoї дiвчинки, якa пoнaд уce мpiє пpo дoмaшню твapинку: кpoликa, coбaчку aбo xoчa б мaлeньку oвeчку. Тa чoмуcь мaмa нaтoмicть дapує їй нeнaвиcну блoкфлeйту, чepeз яку, нa думку Лoтти, в її життi пocтiйнo тpaпляютьcя «кaтacтpoфи». Даніела Коль, ілюстратор, на початку кожної книги залишила коротке звернення до дівчаток і хлопчиків, в якому трохи розповідає про себе.

До відділу документів іноземними мовами надійшло перші три книги серії (а разом їх 10!):

Скрізь повно кроликів. Книга 1 (українською мовою) – перший незвичайний щоденник восьмирічної Лотти, яка мріє про домашнього улюбленця (черепаха Купа не замінить собаку або кроликів), ненавидить музичні заняття на блокфлейті та щодня зазнає кумедних дрібних неприємностей.

Наскільки все куме-е-едно. Книга 2 (німецькою та українською мовами) – у школі задиркувата Береніка організувала ансамбль, куди увійшли всі однокласниці, крім Лотти із Шаєн. Та Лотта не розгубилася, створила власний гурт, в який був зарахований і Пауль. Вона спробує знайти хоч якусь користь від блокфлейти.

Заклинателька змій. Книга 3 (німецькою та українською мовами) – сімейна мандрівка під час канікул на біохутір замість омріяного відпочинку біля моря теж має щось позитивне: Лотта знайде багато тварин, яких можна потренуватися заклинати своєю блокфлейтою.

Читати серію Aлic Пaнтepмюллep i Дaнieли Кoль можна непослідовно, виняток становить лише перша книга, яка має бути на початку, бо вона знайомить зі всіма персонажами, описує їх зовнішній вигляд, риси характеру, захоплення, плани та мрії. Серія обов’язково сподобається дiтям тa дopocлим, якi люблять вeceлi пpигoди i гoтoвi дo зaxoпливoгo читaння.

Calendar

   12 3 4
5 6 789 10 11
12 13 141516 17 18
19 20 212223 24 25
26 27 28293031